Łukasz Owsian w składzie Team Arkéa Samsic na Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceŁukasz Owsian w składzie Team Arkéa Samsic na Tour de France

Reprezentant Polski Łukasz Owsian znalazł się w składzie drużyny Team Arkéa Samsic na tegoroczny wyścig Tour de France. O takiej możliwości nieoficjalnie mówiło się w kuluarach Mistrzostw Polski, które odbyły się przed kilkoma dniami. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, a Polak pojedzie w składzie francuskiej drużyny u boku takich gwiazd, jak Kolumbijczyk Nairo Quintana, czy Francuz Warren Barguil. Łukasz Owsian pojedzie w Wielkim Tourze w roli pomocnika dla liderów swojej ekipy. 

Duża szansa dla Łukasza Owsiana

Występ Łukasza Owsiana w zbliżającym się Tour de France 2022 to duża szansa. Zawodnik powinien być bardzo aktywny jako pomocnik dla liderów swojej ekipy, w tym przede wszystkim Kolumbijczyka Nairo Quintany. Kolarz ten ma chrapkę na zajęcie wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej, a kto wie, czy nie włączy się nawet w walkę o podium. Ponadto na poszczególnych etapach mocni powinni być Francuz Warren Barguil, czy też Belg Amaury Capiot. Jeżeli poszczególny etap ułoży się po myśli Łukasza Owsiana, to również powinien otrzymać swoją szansę na udział w ucieczce, czy też na walkę o wysokie miejsce etapowe. Priorytetem jednak będzie dla niego wsparcie liderów drużyny i z tego będzie rozliczany na koniec wyścigu.

Debiut w Tour de France

Dla Łukasza Owsiana będzie to debiut w Tour de France. Wcześniej trzykrotnie startował w Giro d’Italia i były to jedyne jego starty w Wielkim Tourze. Tym razem dobra postawa i pracowitość Polaka zostały docenione przez sztab szkoleniowy Team Arkéa Samsic i pojedzie on w najważniejszym wyścigu kolarskim na świecie. 

Kto jeszcze pojedzie w Team Arkéa Samsic

Francuski zespół kolarski Team Arkéa Samsic o nominacjach do udziału w Tour de France 2022 poinformował na swoim koncie na twitterze. W składzie ekipy poza Łukaszem Owsianem znaleźli się: Nairo Quintana, Warren Barguil, Amaury Capiot, Hugo Hofstetter (Francja), Connora Swift (Wielka Brytania) i Matis Louvel (Francja). Łukasz Owsian jest drugim potwierdzonym Polakiem przed tegorocznym wyścigiem dookoła Francji. Wcześniej UAE Team Emirates potwierdziło start Rafała Majki. Niestety z powodu kontuzji z rywalizacji musiał się wycofać Michał Kwiatkowski z INEOS Grenadiers. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...