Michał Kwiatkowski nie pojedzie w Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceMichał Kwiatkowski nie pojedzie w Tour de France

Niestety Michał Kwiatkowski nie wystartuje w tegorocznej edycji Tour de France, do której przygotowywał się od kilku miesięcy. Powodem takiej decyzji Polaka jest kontuzja mięśnia półścięgnistego, która uniemożliwia mu ściganie się na wysokim poziomie. Decyzja o wycofaniu się kolarza INEOS Grenadiers ze startu we francuskim Wielkim Tourze została podjęta w konsultacji ze sztabem szkoleniowym i medycznym zespołu. Polak podzielił się z kibicami tę smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Olbrzymi pech Michała Kwiatkowskiego

Bez dwóch zdań Michał Kwiatkowski to jeden z największych pechowców w peletonie w sezonie 2022. Polak pauzował już w tym roku kilkukrotnie z powodu przeziębienia, a także zakażenia koronawirusem. Gdy wrócił do pełni formy i startów, to wygrał prestiżowy wyścig Amstel Gold Race. Niestety później przytrafiła mu się kolejna kontuzja, a obecnie zmaga się z naderwanym mięśniem półścięgnistym. Z tego powodu nie wystartuje w wyścigu wieloetapowym Tour de France 2022, który był dla niego najważniejszą imprezą w tegorocznym kalendarzu.

Poprzednie starty Michała Kwiatkowskiego były przystosowane do jego udziału w Wielkim Tourze, jednak nic z tego nie wyszło. W związku z tym Polak nie powalczy o kolejne indywidualne sukcesy w Tour de France, a także nie wesprze swoich kolegów w walce o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Decyzję o wycofaniu się z imprezy potwierdził na swoich mediach społecznościowych. 

Rehabilitacja i Tour de France przed telewizorem

Przed popularnym „Kwiatkiem” teraz kilka tygodni rehabilitacji. W związku z tym zmagania swoich kolegów klubowych z INEOS Grenadiers, a także reprezentacyjnych będzie oglądał z poziomu wygodnej kanapy. Jeżeli rehabilitacja przebiegnie bez komplikacji, to już za kilka tygodni Michał Kwiatkowski powinien wrócić do ścigania się w peletonie.

Kto wie, może zdoła się wykurować już na Tour de Pologne 2022, które rozpoczyna się pod koniec lipca. Już teraz wiemy, że w tegorocznej edycji Tour de France udział wezmą Rafał Majka (UAE Team Emirates) oraz Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic). 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...

Klaudia Zwolińska brązową medalistką mistrzostw świata w slalomie kajakowym

Klaudia Zwolińska wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w slalomie kajakowym w konkurencji K-1. To największy sukces w jej dotychczasowej karierze. Oprócz medalu wywalczyła przepustkę...