Michał Kwiatkowski nie pojedzie w Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceMichał Kwiatkowski nie pojedzie w Tour de France

Niestety Michał Kwiatkowski nie wystartuje w tegorocznej edycji Tour de France, do której przygotowywał się od kilku miesięcy. Powodem takiej decyzji Polaka jest kontuzja mięśnia półścięgnistego, która uniemożliwia mu ściganie się na wysokim poziomie. Decyzja o wycofaniu się kolarza INEOS Grenadiers ze startu we francuskim Wielkim Tourze została podjęta w konsultacji ze sztabem szkoleniowym i medycznym zespołu. Polak podzielił się z kibicami tę smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Olbrzymi pech Michała Kwiatkowskiego

Bez dwóch zdań Michał Kwiatkowski to jeden z największych pechowców w peletonie w sezonie 2022. Polak pauzował już w tym roku kilkukrotnie z powodu przeziębienia, a także zakażenia koronawirusem. Gdy wrócił do pełni formy i startów, to wygrał prestiżowy wyścig Amstel Gold Race. Niestety później przytrafiła mu się kolejna kontuzja, a obecnie zmaga się z naderwanym mięśniem półścięgnistym. Z tego powodu nie wystartuje w wyścigu wieloetapowym Tour de France 2022, który był dla niego najważniejszą imprezą w tegorocznym kalendarzu.

Poprzednie starty Michała Kwiatkowskiego były przystosowane do jego udziału w Wielkim Tourze, jednak nic z tego nie wyszło. W związku z tym Polak nie powalczy o kolejne indywidualne sukcesy w Tour de France, a także nie wesprze swoich kolegów w walce o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Decyzję o wycofaniu się z imprezy potwierdził na swoich mediach społecznościowych. 

Rehabilitacja i Tour de France przed telewizorem

Przed popularnym „Kwiatkiem” teraz kilka tygodni rehabilitacji. W związku z tym zmagania swoich kolegów klubowych z INEOS Grenadiers, a także reprezentacyjnych będzie oglądał z poziomu wygodnej kanapy. Jeżeli rehabilitacja przebiegnie bez komplikacji, to już za kilka tygodni Michał Kwiatkowski powinien wrócić do ścigania się w peletonie.

Kto wie, może zdoła się wykurować już na Tour de Pologne 2022, które rozpoczyna się pod koniec lipca. Już teraz wiemy, że w tegorocznej edycji Tour de France udział wezmą Rafał Majka (UAE Team Emirates) oraz Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Udany występ Mikołaja Marczyka w Rajdzie Finlandii

Mikołaj Marczyk w miniony weekend wziął udział w Rajdzie Finlandii. Polak zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2, więc jego debiut na fińskich szutrach...

Polskie rekordy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie część konkurencji miała rangę Diamentowej Ligi. To pierwsze tak prestiżowe zawody lekkoatletyczne w...