STS KOD PROMOCYJNY

Michał Kwiatkowski nie pojedzie w Tour de France

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceMichał Kwiatkowski nie pojedzie w Tour de France

Niestety Michał Kwiatkowski nie wystartuje w tegorocznej edycji Tour de France, do której przygotowywał się od kilku miesięcy. Powodem takiej decyzji Polaka jest kontuzja mięśnia półścięgnistego, która uniemożliwia mu ściganie się na wysokim poziomie. Decyzja o wycofaniu się kolarza INEOS Grenadiers ze startu we francuskim Wielkim Tourze została podjęta w konsultacji ze sztabem szkoleniowym i medycznym zespołu. Polak podzielił się z kibicami tę smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Olbrzymi pech Michała Kwiatkowskiego

Bez dwóch zdań Michał Kwiatkowski to jeden z największych pechowców w peletonie w sezonie 2022. Polak pauzował już w tym roku kilkukrotnie z powodu przeziębienia, a także zakażenia koronawirusem. Gdy wrócił do pełni formy i startów, to wygrał prestiżowy wyścig Amstel Gold Race. Niestety później przytrafiła mu się kolejna kontuzja, a obecnie zmaga się z naderwanym mięśniem półścięgnistym. Z tego powodu nie wystartuje w wyścigu wieloetapowym Tour de France 2022, który był dla niego najważniejszą imprezą w tegorocznym kalendarzu.

Poprzednie starty Michała Kwiatkowskiego były przystosowane do jego udziału w Wielkim Tourze, jednak nic z tego nie wyszło. W związku z tym Polak nie powalczy o kolejne indywidualne sukcesy w Tour de France, a także nie wesprze swoich kolegów w walce o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Decyzję o wycofaniu się z imprezy potwierdził na swoich mediach społecznościowych. 

Rehabilitacja i Tour de France przed telewizorem

Przed popularnym „Kwiatkiem” teraz kilka tygodni rehabilitacji. W związku z tym zmagania swoich kolegów klubowych z INEOS Grenadiers, a także reprezentacyjnych będzie oglądał z poziomu wygodnej kanapy. Jeżeli rehabilitacja przebiegnie bez komplikacji, to już za kilka tygodni Michał Kwiatkowski powinien wrócić do ścigania się w peletonie.

Kto wie, może zdoła się wykurować już na Tour de Pologne 2022, które rozpoczyna się pod koniec lipca. Już teraz wiemy, że w tegorocznej edycji Tour de France udział wezmą Rafał Majka (UAE Team Emirates) oraz Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...