Rafał Majka w składzie UAE Team Emirates na Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceRafał Majka w składzie UAE Team Emirates na Tour de France

Zgodnie z zapowiedziami Rafał Majka znalazł się w składzie zaprezentowanym przez UAE Team Emirates na tegoroczny wyścig Tour de France. Polak będzie pełnił rolę jednego z głównych pomocników Słoweńca Tadeja Pogacara, który jest obrońcą tytułu i jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w tym roku. Obaj kolarze byli widziani już w tym roku we Francji podczas treningowych podjazdów pod kluczowe wzniesienia na trasie tego wieloetapowego klasyka, a ostatnio świetnie współpracowali na Tour of Slovenia. 

Majka ma pomóc w trzecim triumfie z rzędu

Od lat Rafał Majka pozostaje niezwykle cenionym góralem i pomocnikiem podczas kluczowych imprez Wielkiego Touru. Tym razem ponownie stanie przed zadaniem wsparcia Tadeja Pogacara w walce o żółtą koszulkę lidera Tour de France. Słoweniec pojedzie po swój trzeci triumf z rzędu, a Majka po indywidualne sukcesy w postaci walki o etapowe zwycięstwa we Francji. Na miejsca na podium czeka już od kilku lat i bez wątpienia będzie chciał nawiązać do swoich najlepszych występów. Ma ogromne doświadczenie w jeżdżeniu na sukces lidera. Przez lata wspierał Alberto Contadora, a obecnie pojedzie u boku znakomitego Pogacara. Atutami Rafała Majki są wszechstronność i fakt, że świetnie odnajduje się w roli aktywnego pomocnika. Jeżeli pojedzie na miarę swoich możliwości i formy z ostatnich tygodni, to powinien być głównym wsparciem dla lidera UAE Team Emirates. 

Kto jeszcze pojedzie w zespole Majki?

Wyścig we Francji startuje już na początku lipca, a kolarze będą walczyć na 21. etapach. W zespole UAE Team Emirates oprócz Majki i Pogacara zobaczymy jeszcze: Amerykanina Brandona McNulty’ego, Australijczyka Georgea Bennetta, Hiszpana Marca Solera, Włocha Matteo Trentiniego, Norwega Vegarda Stake Laengena i Duńczyka Mikkela Bjerga. W najbliższych dniach powinniśmy poznać również składy pozostałych ekip. Na starcie powinniśmy zobaczyć jeszcze kilku reprezentantów Polski, w tym m.in. Michała Kwiatkowskiego z INEOS Grenadiers, czy też Macieja Bodnara z TotalEnergies. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...