STS KOD PROMOCYJNY

Rafał Majka w składzie UAE Team Emirates na Tour de France

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceRafał Majka w składzie UAE Team Emirates na Tour de France

Zgodnie z zapowiedziami Rafał Majka znalazł się w składzie zaprezentowanym przez UAE Team Emirates na tegoroczny wyścig Tour de France. Polak będzie pełnił rolę jednego z głównych pomocników Słoweńca Tadeja Pogacara, który jest obrońcą tytułu i jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w tym roku. Obaj kolarze byli widziani już w tym roku we Francji podczas treningowych podjazdów pod kluczowe wzniesienia na trasie tego wieloetapowego klasyka, a ostatnio świetnie współpracowali na Tour of Slovenia. 

Majka ma pomóc w trzecim triumfie z rzędu

Od lat Rafał Majka pozostaje niezwykle cenionym góralem i pomocnikiem podczas kluczowych imprez Wielkiego Touru. Tym razem ponownie stanie przed zadaniem wsparcia Tadeja Pogacara w walce o żółtą koszulkę lidera Tour de France. Słoweniec pojedzie po swój trzeci triumf z rzędu, a Majka po indywidualne sukcesy w postaci walki o etapowe zwycięstwa we Francji. Na miejsca na podium czeka już od kilku lat i bez wątpienia będzie chciał nawiązać do swoich najlepszych występów. Ma ogromne doświadczenie w jeżdżeniu na sukces lidera. Przez lata wspierał Alberto Contadora, a obecnie pojedzie u boku znakomitego Pogacara. Atutami Rafała Majki są wszechstronność i fakt, że świetnie odnajduje się w roli aktywnego pomocnika. Jeżeli pojedzie na miarę swoich możliwości i formy z ostatnich tygodni, to powinien być głównym wsparciem dla lidera UAE Team Emirates. 

Kto jeszcze pojedzie w zespole Majki?

Wyścig we Francji startuje już na początku lipca, a kolarze będą walczyć na 21. etapach. W zespole UAE Team Emirates oprócz Majki i Pogacara zobaczymy jeszcze: Amerykanina Brandona McNulty’ego, Australijczyka Georgea Bennetta, Hiszpana Marca Solera, Włocha Matteo Trentiniego, Norwega Vegarda Stake Laengena i Duńczyka Mikkela Bjerga. W najbliższych dniach powinniśmy poznać również składy pozostałych ekip. Na starcie powinniśmy zobaczyć jeszcze kilku reprezentantów Polski, w tym m.in. Michała Kwiatkowskiego z INEOS Grenadiers, czy też Macieja Bodnara z TotalEnergies. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...