STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Wilkos na podium Tour de Pologne Women

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de PologneKatarzyna Wilkos na podium Tour de Pologne Women

Katarzyna Wilkos osiągnęła duży sukces i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de Pologne Women. Zawdzięcza to świetnej jeździe na drugim etapie, gdzie finiszowała na drugim miejscu. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław w generalce musiała uznać wyższość Holenderek z VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team. Wyścig wygrał Laura Molenaar. Drugie miejsce zajęła Scarlett Souren. 

Spory sukces Katarzyny Wilkos w Tour de Pologne

W tym roku odbyła się 2. edycja kobiecego Tour de Pologne. Wyścig składał się z trzech etapów i emocje mieliśmy do samego końca. Zmagania rozpoczęły się od jazdy indywidualnej na czas na ulicach Lublina. Drugi odcinek rozgrywał się pomiędzy Krasnymstawem i Kraśnikiem. Drugie miejsce zajęła na nim Katarzyna Wilkos, dzięki czemu wskoczyła na podium klasyfikacji generalnej. W Kraśniku szybsza od niej byla tylko Holenderka Laura Molenaar.


Czytaj więcej o kolarstwie:


Trzeci etap decydował o triumfie. Zakończył się finiszem z większej grupy. Tym razem najszybsza była Holenderka Scarlett Souren. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Anna Van Wersch z Lotto Dstny Ladies, a podium uzupełniła Kaja Rysz, która jechała w barwach reprezentacji Polski. Tuż za nią linię mety minęła Katarzyna Wilkos. Dało jej to trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne Women 2024, co jest sporym sukcesem. Wysoko, bo na piątym miejscu w generalce, wyścig zakończyła też Olga Wankiewicz z MAT Atom Deweloper Wrocław. W czołowej dziesiątce uplasowały się jeszcze Natalia Krześlak z zespołu Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team i Aurelia Nerlo z reprezentacji Polski. 

Udany powrót do kalendarza

Kobiecy wyścig Tour de Pologne powrócił do kalendarza imprez UCI po ośmiu latach nieobecności. Trzeba przyznać, że Polacy stanęli na wysokości zadania. Organizacja wyścigu zasługuje na pochwały. Na trasie nie brakowało emocji. Na starcie zobaczyliśmy wiele czołowych kolarek z całego świata. Co ciekawe, Tour de Pologne Women rozegrano dopiero po raz drugi w historii. Liczymy na to, że wyścig ten na dłużej zagości w kalendarzu.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...