STS KOD PROMOCYJNY

Wielki sukces! Niewiadoma wygrała Strzałę Walońską

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoWielki sukces! Niewiadoma wygrała Strzałę Walońską

Katarzyna Niewiadoma w pięknym stylu wygrała prestiżowy jednodniowy klasyk La Flèche Wallonne w Belgii. W tym roku odbyła się 27. edycja popularnej Strzały Walońskiej. Trasa liczyła 146 kilometrów i poprowadzona była w okolicach miejscowości Huy. Jako pierwsza na szczyt Mur de Huy wjechała Katarzyna Niewiadoma z zespołu Canyon//SRAM Racing i to ona cieszy się z wielkiego triumfu. Była jedyną Polką w stawce. 

Wielkie emocje i zwycięstwo Katarzyny Niewiadomej 

Zgodnie z oczekiwaniami w tegorocznej Strzale Walońskiej emocji nie brakowało. Od początku było wiele ataków i prób zawiązania ucieczki. Najważniejsza odjechała od peletonu po przejechaniu około 40 kilometrów. W niej znalazło się kilka kolarek. W pewnym momencie prowadząca trójka miała już pięć minut przewagi. Z czasem jednak peleton zaczął przyspieszać, a ucieczka została wchłonięta na podjeździe pod ostatni ze szczytów. 

Na czele pracowało sześć zawodniczek. W tym gronie znalazła się jedyna Polka w stawce, czyli Katarzyna Niewiadoma z zespołu Canyon//SRAM Racing. Mocno pracowała m.in. Holenderka Demi Vollering z Team SD Worx – Protime. Z przodu znajdowała się też utytułowana Włoszka Elisa Longo Borghini z Lidl-Trek. Polka zdecydowała się na atak na około 150 metrów przed metą. Zaskoczyła rywalki i samotnie pomknęła po zwycięstwo. W efektownym stylu wygrała 27. edycję Strzały Walońskiej. Na zwycięstwo w wyścigu kolarskim na szosie czekała już blisko pięć lat. W końcu się doczekała i zrobiła to w imponującym stylu. Kolejne linię mety przecięły Demi Vollering i Elisa Longo Borghini.

Kolejny sukces Niewiadomej w tym sezonie

Od początku tego roku Katarzyna Niewiadoma znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. W lutym po dobrej jeździe zajęła drugie miejsce w wyścigu etapowym Setmana Ciclista Volta Femenina de la Comunitat Valenciana w Hiszpanii. Pod koniec marca finiszowała na drugim miejscu w jednodniowym klasyku Ronde van Vlaanderen w Belgii. Wcześniej była blisko podium włoskiego Strafe Bianche, gdzie zakończyła zmagania na czwartym miejscu. W ostatnich tygodniach udowadnia, że należy do ścisłej światowej czołówki w kolarstwie kobiet. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami w tym sezonie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...