Katarzyna Niewiadoma druga w Setmana Ciclista Valenciana 2024

Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma druga w Setmana Ciclista Valenciana 2024

Katarzyna Niewiadoma świetnie zaprezentowała się w hiszpańskim wyścigu etapowym Setmana Ciclista Valenciana 2024. Kolarka zespołu Canyon//SRAM Racing zajęła w nim drugie miejsce, do końca walcząc o zwycięstwo. O osiem sekund lepsza od niej była Szwajcarka Marlen Reusser z Team SD Worx – Protime. W Hiszpanii z dobrej strony pokazały się też Marta Lach i Karolina Kumięga.

Fantastyczna walka i drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej w Walencji

Etapowy wyścig Setmana Ciclista Valenciana 2024 to jeden z kluczowych startów w kobiecym peletonie na początku sezonu. Polską gwiazdą była w nim Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing. Widać, że od początku sezonu znajduje się w dobrej dyspozycji. Pierwszy etap ukończyła tuż za podium. Na drugim finiszowała na piątej pozycji. Jeszcze lepiej poszło jej na trzecim odcinku, gdzie zajęła trzecie miejsce i wskoczyła na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Do końca pozostał jeden etap.

Na czwartym etapie Polka walczyła o odrobienie strat do Szwajcarki Marlen Reusser z Team SD Worx – Protime. Traciła do niej osiem sekund. Niestety trasa w końcówce była płaska i trudno było o skuteczną ucieczkę. Finalnie obie dojechały w jednej grupie i w czołówce klasyfikacji wyścigu zachowano status quo. Podium uzupełniła Nowozelandka Niamh Fisher-Black z Team SD Worx – Protime. Katarzyna Niewiadoma w Walencji finiszowała na 16. pozycji. Cztery miejsca niżej znalazła się Szwajcarka. Drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej to duży sukces i dobry prognostyk na cały sezon. Widać, że nasza najlepsza kolarka jest w gazie i może walczyć o zwycięstwa w najważniejszych wyścigach w nadchodzących tygodniach.

Jak poszło pozostałym Polkom?

W peletonie swoją obecność mocno zaznaczyły również Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team i Karolina Kumięga z UAE Team ADQ. Pierwsza z nich zajęła piąte miejsce na premierowym etapie. Druga finiszowała na ósmej pozycji na czwartym etapie w Walencji. W klasyfikacji generalnej zajęły miejsca: 68. Marta Lach i 73. Karolina Kumięga.