STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma druga w Setmana Ciclista Valenciana 2024

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma druga w Setmana Ciclista Valenciana 2024

Katarzyna Niewiadoma świetnie zaprezentowała się w hiszpańskim wyścigu etapowym Setmana Ciclista Valenciana 2024. Kolarka zespołu Canyon//SRAM Racing zajęła w nim drugie miejsce, do końca walcząc o zwycięstwo. O osiem sekund lepsza od niej była Szwajcarka Marlen Reusser z Team SD Worx – Protime. W Hiszpanii z dobrej strony pokazały się też Marta Lach i Karolina Kumięga. 

Fantastyczna walka i drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej w Walencji

Etapowy wyścig Setmana Ciclista Valenciana 2024 to jeden z kluczowych startów w kobiecym peletonie na początku sezonu. Polską gwiazdą była w nim Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing. Widać, że od początku sezonu znajduje się w dobrej dyspozycji. Pierwszy etap ukończyła tuż za podium. Na drugim finiszowała na piątej pozycji. Jeszcze lepiej poszło jej na trzecim odcinku, gdzie zajęła trzecie miejsce i wskoczyła na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Do końca pozostał jeden etap. 


Czytaj więcej o kolarstwie szosowym:


Na czwartym etapie Polka walczyła o odrobienie strat do Szwajcarki Marlen Reusser z Team SD Worx – Protime. Traciła do niej osiem sekund. Niestety trasa w końcówce była płaska i trudno było o skuteczną ucieczkę. Finalnie obie dojechały w jednej grupie i w czołówce klasyfikacji wyścigu zachowano status quo. Podium uzupełniła Nowozelandka Niamh Fisher-Black z Team SD Worx – Protime. Katarzyna Niewiadoma w Walencji finiszowała na 16. pozycji. Cztery miejsca niżej znalazła się Szwajcarka. Drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej to duży sukces i dobry prognostyk na cały sezon. Widać, że nasza najlepsza kolarka jest w gazie i może walczyć o zwycięstwa w najważniejszych wyścigach w nadchodzących tygodniach. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

W peletonie swoją obecność mocno zaznaczyły również Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team i Karolina Kumięga z UAE Team ADQ. Pierwsza z nich zajęła piąte miejsce na premierowym etapie. Druga finiszowała na ósmej pozycji na czwartym etapie w Walencji. W klasyfikacji generalnej zajęły miejsca: 68. Marta Lach i 73. Karolina Kumięga. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...