STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Deakin University Race 2024

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Deakin University Race 2024

Dominika Włodarczyk z UAE Team ADQ zajęła drugie miejsce w wyścigu kolarskim Deakin University Race 2024. To siódma edycja zawodów, które zaliczają się do kobiecego World Touru. Świetny wynik Polki w Australii sprawił, że nasza reprezentantka została liderką cyklu Women’s World Tour. W zawodach wystartowała jeszcze Kaja Rysz z Lifeplus Wahoo, która zajęła 25. miejsce. 

Świetny start i drugie miejsce Dominiki Włodarczyk w Australii

W sobotę 27 stycznia w Australii rozegrano siódmą edycję wyścigu Deakin University Elite Women’s Road Race. Wcześniej znany był jako Cadel Evans Great Ocean Road Race – Elite Women’s Race. To zmagania zaliczane do najważniejszego cyklu kolarskiego, czyli World Touru. Jednodniowy wyścig w tym roku dostarczył nam wielu pozytywnych emocji z udziałem Dominiki Włodarczyk. Kolarka UAE Team ADQ spisała się doskonale i do końca pozostawała w walce o zwycięstwo. 


Czytaj więcej o kolarstwie:


Polka wspólnie z innymi zawodniczkami zdecydowała się na atak na kilka kilometrów przed końcem. W końcówce od tej grupy odskoczyła 19-letnia Holenderka Rosita Reijnhout z Team Visma | Lease a Bike i to ona wygrała. Drugie miejsce zajęła Dominika Włodarczyk, która zbyt późno zdecydowała się na kontratak. Podium uzupełniła Dunka Cecilie Uttrup Ludwig z FDJ – SUEZ. Druga z Polek Kaja Rysz z Lifeplus Wahoo zajęła 25. miejsce. Trasa tegorocznego wyścigu prowadziła w okolicach miejscowości Geelong i liczyła niewiele ponad 140 kilometrów. 

Dominika Włodarczyk liderką kobiecego World Touru

Doskonała postawa Dominiki Włodarczyk w Australii sprawiła, że Polka została liderką cyklu kobiecego World Touru. Sukces ten osiągnęła w dniu swoich 23. urodzin. Dominika Włodarczyk może zachować prowadzenie nawet przez kilka tygodni. Obecnie ma 520 punktów w rankingu i o pięć oczek wyprzedza Sarah Gigante. Za drugie miejsce w Deakin University Race 2024 zgarnęła 320 oczek. Wcześniej wywalczyła 200 punktów UCI w zmaganiach Santos Tour Down Under.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...