Wielki sukces Niewiadomej. Polka na podium klasyka Ronde van Vlaanderen

Strona głównaKolarstwoWielki sukces Niewiadomej. Polka na podium klasyka Ronde van Vlaanderen

Wielkim sukcesem Katarzyny Niewiadomej zakończył się belgijski klasyk Ronde van Vlaanderen 2024. Polka po fantastycznej walce zajęła drugie miejsce i po raz pierwszy w karierze stanęła na podium „Flandryjskiej Piękności”. To jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów jednodniowych w kalendarzu UCI. Po zwycięstwo sięgnęła Włoszka Elisa Longo Borghini. W stawce oglądaliśmy jeszcze Martę Lach i Martę Jaskulską.

Drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej w Ronde van Vlaanderen

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) ponownie potwierdziła, że od lat zalicza się do ścisłej światowej czołówki w kobiecym kolarstwie. W niedzielę rozegrano wyścig jednodniowy Ronde van Vlaanderen 2024 ze startem i metą w Oudenaarde. Peleton miał do pokonania 163 kilometry po belgijskich szosach. Zadania nie ułatwiała pogoda. W trakcie zmagań padał deszcz i kolarki jechały po śliskiej nawierzchni. Nie brakowało kraks, a kilka zawodniczek odniosło poważniejsze urazy.

Pomimo złych warunków dobrze na trasie czuła się Katarzyna Niewiadoma. W najważniejszych momentach znajdowała się w ścisłej czołówce. W końcu na ostatnich kilometrach na przodzie były trzy zawodniczki. Poza Polką w tym gronie znalazły się Włoszka Elisa Longo Borghini i Holenderka Shirin Van Anrooij. Obie reprezentują barwy Lidl-Trek. Na ostatnich metrach Niewiadoma stoczyła zacięty pojedynek, jednak musiała uznać wyższość Włoszki. Polka finiszowała na drugim miejscu, co jest wielkim sukcesem.

Jak poszło pozostałym Polkom?

W peletonie oglądaliśmy jeszcze dwie reprezentantki Polski. To zawodniczki z zespołu CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team. Marta Lach zajęła 54. miejsce, a Marta Jaskulska finiszowała na 84. miejscu. Katarzyna Niewiadoma zainkasowała 320 punktów do rankingu UCI. Dzięki temu umocniła się na szóstym miejscu w tym zestawieniu. Dla Polki to kolejny dobry występ w tym sezonie. W lutym świetnie pojechała w hiszpańskim wyścigu etapowym Setmana Ciclista Valenciana 2024, gdzie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej