STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma najlepszą góralką Thüringen Ladies Tour 2024

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma najlepszą góralką Thüringen Ladies Tour 2024

Katarzyna Niewiadoma została najlepszą góralką 36. edycji wyścigu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour. Przez całe zmagania w Niemczech spisywała się bardzo dobrze. Zawodniczka zespołu Canyon//SRAM Racing triumfowała z przewagą czterech punktów nad Holenderką Eline Jansen. W klasyfikacji generalnej wyścigu zajęła siódme miejsce. Dwa oczka wyżej zmagania zakończyła świetnie dysponowana Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team.

Niewiadoma z kolejnym skalpem w tym sezonie

Od początku tego sezonu Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) spisuje się bardzo dobrze. Właśnie sięgnęła po kolejny skalp. Została najlepszą góralką wysoko notowanego wyścigu Thüringen Ladies Tour 2024. Na przestrzeni sześciu etapów zgromadziła 16 punktów. Podium tej klasyfikacji uzupełniły Holenderka Elina Jansen (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team) i Australijka Sarah Gigante (AG Insurance – Soudal Team). 


Czytaj więcej o kolarstwie:


Katarzyna Niewiadoma w klasyfikacji generalnej wyścigu Thüringen Ladies Tour zajęła siódme miejsce. Do podium straciła 31 sekund. Najbliżej etapowego podium była podczas indywidualnej jazdy na czas w Altenburgu. Tam zajęła siódme miejsce. W Niemczech z dobrej strony pokazała się również Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team). Dwa razy zajmowała piąte miejsce na etapach. Dzięki temu zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest sporym sukcesem. Tegoroczną edycję wyścigu wygrała Amerykanka Ruth Edwards (Human Powered Health). Podium uzupełniły Holenderka Mischa Bredewold (Team SD Worx – Protime) i Australijka Brodie Chapman (Lidl – Trek). 

Niewiadoma na dłużej w Canyon//SRAM Racing

Dobra forma Katarzyny Niewiadomej poskutkowała przedłużeniem kontraktu z niemiecką drużyną Canyon//SRAM Racing. Najlepsza polska kolarka ostatnich lat związała się z tym zespołem umowa do końca 2026 roku. To wokół niej ma być budowana ekipa na najważniejsze wyścigi kolarskie w kalendarzu UCI. Tym samym Polka zostanie na dłużej w Niemczech, choć o jej usługi walczyły czołowe zespoły świata, w tym m.in.: Team SD Worx – Protime. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...