Wysokie miejsce Macieja Bodnara. Laporte wygrał 19. etap Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceWysokie miejsce Macieja Bodnara. Laporte wygrał 19. etap Tour de France

Maciej Bodnar z TotalEnergies zajął 45. miejsce na 19. etapie Tour de France. Był najlepszym z Polaków. Na 53. miejscu rywalizację ukończył Łukasz Owsian, a Kamil Gradek dojechał na 126. pozycji. Zwycięzcą etapu z Castelnau Magnoac do Cahors został Francuz Christophe Laporte z Jumbo-Visma. Jego klubowy kolega Duńczyk Jonas Vingegaard utrzymuje bezpieczną przewagę w klasyfikacji generalnej.

Dobra jazda Macieja Bodnara

Na ostatnich górskich etapach Maciej Bodnar zajmował pozycję pod koniec stawki i blisko granicy zmieszczenia się w limicie czasowym. Tym razem na nieco wypłaszczonym 19. etapie z Castelnau Magnoac do Cahors spisał się zdecydowanie lepiej i zajął wysokie 45. miejsce. Kolarz TotalEnergies stracił do najlepszych 0:41. W klasyfikacji generalnej pozwoliło mu to na awans o cztery lokaty i aktualnie plasuje się na 121. pozycji. Kilka miejsc za nim przyjechał do mety Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w stawce. Na etapie zajął 53. miejsce, a w generalce awansował na 44. Gorzej poszło Kamilowi Gradkowi z Bahrain – Victorious. Debiutujący w Tour de France zawodnik dojechał na 126. miejscu i stracił do najlepszych zawodników 9:31. W klasyfikacji generalnej stracił pięć lokat i aktualnie plasuje się na 124. miejscu.

Laporte wygrał na finiszu

Etap z Castelnau Magnoac do Cahors rozstrzygnął się na finiszu z peletonu. Tu najlepiej zachował się Francuz Christophe Laporte z Jumbo-Visma. Na ostatnich metrach wyprzedził Belga Jaspera Philipsena z Alpecin-Deceuninck oraz Włocha Alberto Dainese z Team DSM. Lider wyścigu Duńczyk Jonas Vingegaard z Jumbo-Visma przyjechał w czołowej grupie na 13. pozycji i utrzymał swoją przewagę nad Słoweńcem Tadejem Pogacarem z UAE Team Emirates. Wynosi ona blisko 3,5 minuty. Tym samym Duńczyk jest już bardzo blisko końcowego zwycięstwa, a Tadejowi Pogacarowi prawdopodobnie nie będzie dane wygrać we Francji po raz trzeci z rzędu. Trzecie miejsce w generalce zajmuje Brytyjczyk Geraint Thomas z INEOS Grenadiers. Przedostatni etap wyścigu odbędzie się w sobotę 23 lipca na trasie z Lacapelle-Marival do Rocamadour. To jazda indywidualna na czas.