STS KOD PROMOCYJNY

Wysokie miejsce Macieja Bodnara. Laporte wygrał 19. etap Tour de France

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceWysokie miejsce Macieja Bodnara. Laporte wygrał 19. etap Tour de France

Maciej Bodnar z TotalEnergies zajął 45. miejsce na 19. etapie Tour de France. Był najlepszym z Polaków. Na 53. miejscu rywalizację ukończył Łukasz Owsian, a Kamil Gradek dojechał na 126. pozycji. Zwycięzcą etapu z Castelnau Magnoac do Cahors został Francuz Christophe Laporte z Jumbo-Visma. Jego klubowy kolega Duńczyk Jonas Vingegaard utrzymuje bezpieczną przewagę w klasyfikacji generalnej. 

Dobra jazda Macieja Bodnara

Na ostatnich górskich etapach Maciej Bodnar zajmował pozycję pod koniec stawki i blisko granicy zmieszczenia się w limicie czasowym. Tym razem na nieco wypłaszczonym 19. etapie z Castelnau Magnoac do Cahors spisał się zdecydowanie lepiej i zajął wysokie 45. miejsce. Kolarz TotalEnergies stracił do najlepszych 0:41. W klasyfikacji generalnej pozwoliło mu to na awans o cztery lokaty i aktualnie plasuje się na 121. pozycji. Kilka miejsc za nim przyjechał do mety Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w stawce. Na etapie zajął 53. miejsce, a w generalce awansował na 44. Gorzej poszło Kamilowi Gradkowi z Bahrain – Victorious. Debiutujący w Tour de France zawodnik dojechał na 126. miejscu i stracił do najlepszych zawodników 9:31. W klasyfikacji generalnej stracił pięć lokat i aktualnie plasuje się na 124. miejscu. 

Laporte wygrał na finiszu 

Etap z Castelnau Magnoac do Cahors rozstrzygnął się na finiszu z peletonu. Tu najlepiej zachował się Francuz Christophe Laporte z Jumbo-Visma. Na ostatnich metrach wyprzedził Belga Jaspera Philipsena z Alpecin-Deceuninck oraz Włocha Alberto Dainese z Team DSM. Lider wyścigu Duńczyk Jonas Vingegaard z Jumbo-Visma przyjechał w czołowej grupie na 13. pozycji i utrzymał swoją przewagę nad Słoweńcem Tadejem Pogacarem z UAE Team Emirates. Wynosi ona blisko 3,5 minuty. Tym samym Duńczyk jest już bardzo blisko końcowego zwycięstwa, a Tadejowi Pogacarowi prawdopodobnie nie będzie dane wygrać we Francji po raz trzeci z rzędu. Trzecie miejsce w generalce zajmuje Brytyjczyk Geraint Thomas z INEOS Grenadiers. Przedostatni etap wyścigu odbędzie się w sobotę 23 lipca na trasie z Lacapelle-Marival do Rocamadour. To jazda indywidualna na czas.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...