Katarzyna Niewiadoma trzecia w Tour de France Femmes 2023

Strona głównaKolarstwoTour de FranceKatarzyna Niewiadoma trzecia w Tour de France Femmes 2023

Polka Katarzyna Niewiadoma z zespołu Canyon//SRAM Racing zajęła trzecie miejsce w tegorocznej edycji wyścigu Tour de France Femmes avec Zwift. Zmagania zaliczane były do kobiecego World Touru. Polka na ostatnim etapie obroniła miejsce na podium i podobnie jak przed rokiem, zajęła we francuskim klasyku trzecie miejsce. Dołożyła do tego zwycięstwo w klasyfikacji na najlepszą góralkę. Cały wyścig padł łupem Holenderki Demi Vollering.

Wielki sukces polskiej kolarki

Od wielu lat Katarzyna Niewiadoma jest najlepszą Polką w światowym peletonie. Swoją klasę udowodniła po raz kolejny we francuskim klasyku etapowym Tour de France Femmes. W sobotę zajęła drugie miejsce na królewskim etapie i wskoczyła na podium klasyfikacji generalnej. Ostatecznie w niedzielnej czasówce zajęła dziewiąte miejsce i cały wyścig Tour de France Femmes 2023 zakończyła na trzecim miejscu. Rzutem na taśmę wyprzedziła ją Belgijka Lotte Kopecky z Team SD Worx, która miała taki sam wynik czasowy, jednak zajmowała lepsze miejsca na poszczególnych etapach. Poza konkurencją we Francji była Holenderka Demi Vollering z Team SD Worx, która miała ponad trzy minuty przewagi nad Kopecky i Niewiadomą.

Oprócz miejsca na podium klasyfikacji generalnej, Katarzyna Niewiadoma została najlepszą góralką Tour de France Femmes 2023. W łącznej punktacji o cztery oczka wyprzedziła Holenderkę Yarę Kastelijn z Fenix-Deceuninck i o osiem oczek Demi Vollering. To kolejny cenny skalp w karierze Katarzyny Niewiadomej i dobry prognostyk przed jej kolejnymi startami w tym sezonie.

Jak poszło pozostałym Polkom?

Tegoroczny wyścig Tour de France Femmes ukończyły jeszcze dwie Polki. Na 51. miejscu zmagania zakończyła Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Trzy miejsca niżej uplasowała się Agnieszka Skalniak-Sójka z Canyon//SRAM Racing, która na jednym z wcześniejszych etapów do końca walczyła o zwycięstwo. Wszystkie reprezentantki Polski powinny być zadowolone ze swojego występu na francuskiej ziemi w wyścigu Tour de France Femmes avec Zwift, który zaliczany jest do kobiecego World Touru.