STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma trzecia w Tour de France Femmes 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceKatarzyna Niewiadoma trzecia w Tour de France Femmes 2023

Polka Katarzyna Niewiadoma z zespołu Canyon//SRAM Racing zajęła trzecie miejsce w tegorocznej edycji wyścigu Tour de France Femmes avec Zwift. Zmagania zaliczane były do kobiecego World Touru. Polka na ostatnim etapie obroniła miejsce na podium i podobnie jak przed rokiem, zajęła we francuskim klasyku trzecie miejsce. Dołożyła do tego zwycięstwo w klasyfikacji na najlepszą góralkę. Cały wyścig padł łupem Holenderki Demi Vollering. 

Wielki sukces polskiej kolarki 

Od wielu lat Katarzyna Niewiadoma jest najlepszą Polką w światowym peletonie. Swoją klasę udowodniła po raz kolejny we francuskim klasyku etapowym Tour de France Femmes. W sobotę zajęła drugie miejsce na królewskim etapie i wskoczyła na podium klasyfikacji generalnej. Ostatecznie w niedzielnej czasówce zajęła dziewiąte miejsce i cały wyścig Tour de France Femmes 2023 zakończyła na trzecim miejscu. Rzutem na taśmę wyprzedziła ją Belgijka Lotte Kopecky z Team SD Worx, która miała taki sam wynik czasowy, jednak zajmowała lepsze miejsca na poszczególnych etapach. Poza konkurencją we Francji była Holenderka Demi Vollering z Team SD Worx, która miała ponad trzy minuty przewagi nad Kopecky i Niewiadomą. 

Oprócz miejsca na podium klasyfikacji generalnej, Katarzyna Niewiadoma została najlepszą góralką Tour de France Femmes 2023. W łącznej punktacji o cztery oczka wyprzedziła Holenderkę Yarę Kastelijn z Fenix-Deceuninck i o osiem oczek Demi Vollering. To kolejny cenny skalp w karierze Katarzyny Niewiadomej i dobry prognostyk przed jej kolejnymi startami w tym sezonie. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

Tegoroczny wyścig Tour de France Femmes ukończyły jeszcze dwie Polki. Na 51. miejscu zmagania zakończyła Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Trzy miejsca niżej uplasowała się Agnieszka Skalniak-Sójka z Canyon//SRAM Racing, która na jednym z wcześniejszych etapów do końca walczyła o zwycięstwo. Wszystkie reprezentantki Polski powinny być zadowolone ze swojego występu na francuskiej ziemi w wyścigu Tour de France Femmes avec Zwift, który zaliczany jest do kobiecego World Touru. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...