STS KOD PROMOCYJNY

Robert Lewandowski z nagrodą Golden Foot! Jakie wyróżnienia zdobył w 2022?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRobert Lewandowski z nagrodą Golden Foot! Jakie wyróżnienia zdobył w 2022?

Robert Lewandowski ponownie doceniony. Tym razem kapitan reprezentacji Polski i napastnik FC Barcelony otrzymał nagrodę Golden Foot przyznawaną najlepszemu piłkarzowi po 28. roku życia. Polak  w głosowaniu dziennikarzy, kibiców i ekspertów wygrał m.in. z Argentyńczykiem Lionelem Messim, czy też z Portugalczykiem Cristiano Ronaldo. To kolejne wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego w 2022 roku. 

Nagroda odebrana w Monte Carlo 

Plebiscyt Golden Foot organizowany jest od 2003 roku. W tym roku w Monte Carlo statuetkę odebrał Robert Lewandowski. To on zwyciężył w plebiscycie, w którym swoje głosy mogli oddawać: kibice, dziennikarze i eksperci piłkarscy. To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla napastnika reprezentacji Polski. W ostatnich latach stał się prawdziwym kolekcjonerem nagród przyznawanych przez organizatorów na całym świecie. Robert Lewandowski osobiście stawił się na gali w Monako, aby odebrać statuetkę. 

Jakie wyróżnienia zdobył Lewandowski w 2022?

Ten rok obfituje w wiele indywidualnych nagród dla Roberta Lewandowskiego. Ponadto kapitan naszej kadry doszedł z nią do 1/8 finałów Mistrzostw Świata, co jest największym osiągnięciem polskiego futbolu od kilkudziesięciu lat. W roku kalendarzowym 2022 Polak odbierał także takie indywidualne nagrody jak:

  • Europejski Złoty But dla najlepszego strzelca;
  • Nagroda Gerda Müllera;
  • Onze de Bronze;
  • Laureus World Sports Awards w kategorii wyjątkowe osiągnięcie. 

Wielokrotnie znajdował się również w najlepszych jedenastkach sezonu lub roku w różnego rodzaju plebiscytach. Każde tego typu wyróżnienie to potwierdzenie tego, jak wielkiej klasy piłkarzem jest Robert Lewandowski. 


Więcej:


Jeden z faworytów w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Robert Lewandowski jest także jednym z faworytów do wygrania w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca w Polsce w 2022 roku. Napastnik reprezentacji Polski wygrał w dwóch poprzednich edycjach, jednak w tym roku ma wyjątkowo mocną konkurencję. Rywalizuje m.in. z niesamowitą Igą Świątek, czy powracającym na żużlowy tron Bartoszem Zmarzlikiem. Nagroda zostanie wręczona 7 stycznia podczas oficjalnej gali

ZOBACZ TAKŻE: La Liga: gdzie oglądać

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...