Gole Polaków w zagranicznych ligach. Kto wypadł najlepiej?

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGole Polaków w zagranicznych ligach. Kto wypadł najlepiej?

To był udany weekend dla wilelu polskich piłkarzy. Szczególne powody do zadowolenia mają napastnicy z MLS, ale goli biało-czerwonych było więcej. Zapraszamy na podsumowanie najlepszych występów Polaków w zagranicznych ligach całego świata.

Nie tylko w ligach TOP 5 Polacy są cenieni i pokazują się z jak najlepszej strony. W ślady Łukasza Skorupskiego, który świetnie broni we włoskiej Bolonii poszli… inni bramkarze w zagranicznych klubach. Lista golkiperów, którzy zasługują na wyróżnienie, jest długa. Jakub Słowik (FC Tokio) notuje świetną passę meczów bez straconych goli w Japonii. Do równej i wysokiej formy przyzwyczaił w Kopenhadze Kamil Grabara. Jakub Szumski, broniący barw BB Erzurumspor zagra w barażach o awans do tureckiej ekstraklasy.

Gole w MLS

Ale nie tylko polscy bramkarze mają za sobą udany weekend. To samo może powiedzieć kilku napastników, zwłaszcza z amerykańskiej ligi MLS. Adam Buksa strzelił gola dla New England Revolution i było to jego trzecie trafienie w tym sezonie. Bardzo skuteczny był Patryk Klimala, który zdobył dwie bramki dla New York Red Bulls. Gola strzelili też: Łukasz Cieślewicz i Michał Przybylski na Wyspach Owczych, czy Jakub Piotrowski w drugiej lidze belgijskiej.

Polscy piłkarze z trofeami

Biało-czerwoni powiększają też swoje gabloty. Adam Cieślewicz po mistrzostwie Walii zgarnął Puchar Walii wraz z klubem The New Saint FC. Reprezentant Polski Tymoteusz Puchacz został mistrzem Turcji z Trabzonsporem, a Polak rozegrał dziewięć spotkań dla swojej drużyny. Z Pucharu Austrii cieszy się obrońca Kamil Piątkowski, który był tylko obserwatorem z boku w meczu Salzburga z SC Ried (3:0).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...