STS KOD PROMOCYJNY

10 punktów Sochana przed Weekendem Gwiazd NBA

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówka10 punktów Sochana przed Weekendem Gwiazd NBA

Jeremy Sochan rzucił10 punktów przeciwko Dallas Mavericks. San Antonio Spurs przegrali jednak 93:116. Był to ostatni mecz przed przerwą spowodowaną Weekendem Gwiazd NBA. Reprezentant Polski weźmie udział w Turnieju Wschodzących Gwiazd, który odbędzie się w piątek 16 lutego. 

San Antonio po raz trzeci w tym sezonie zagrało z Dallas, ale nie potrafiło przeciwstawić się rozpędzonym Mavs. Co ciekawe, początek meczu tego nie zapowiadał. Spurs dobrze weszli w mecz. W pierwszej kwarcie „Ostrogi” wypracowały sobie 15-punktową przewagę. Osiągnęli to w dużej mierze dzięki Sochanowi. Polak w premierowej odsłonie zgromadził na swoim koncie 10 punktów, trzy zbiórki, trzy przechwyty i asystę.

Mavs odrobili straty

Potem jednak ekipa z Dallas wróciła do gry, odrabiając straty. W zespole Mavericks Kyrie Irving do 34 punktów dodał dziewięć zbiórek i siedem asyst, a Luka Doncić zanotował 27 punktów, dziewięć zbiórek i osiem asyst. Sochan w czwartej kwarcie się nie pojawił na parkiecie. W sumie Jeremy zdobył 10 punktów, trafiając cztery z 10 oddanych rzutów. Do swojego dorobku reprezentant Polski dodał cztery zbiórki, asystę i trzy przechwyty. Forma jest więc niezła, a ostatnio Sochana chwalił trener Popovich.

Przerwa na Weekend Gwiazd NBA

San Antonio zakończyli pierwszą część sezonu z bilansem 11-44 i dwoma zwycięstwami w ostatnich 10 meczach przed przerwą na organizowany w tym roku w Indianapolis Weekend Gwiazd.

Kiedy następne mecze Spurs?

Kolejny mecz drużyna z San Antonio rozegra dopiero w nocy z 22 na 23 lutego, gdy w Sacramento zmierzy się z Kings. Przypomnijmy, że Jeremy Sochan po raz drugi z rzędu będzie częścią organizowanego przez NBA Weekendu Gwiazd. Do gry Spurs wrócą za tydzień. Poniżej szczegółowy terminarz najbliższych meczów:

  • 22/23 lutego (noc z czwartku na piątek): Sacramento Kings – San Antonio Spurs godz. 4:00
  • 23/24 lutego (noc z piątku na sobotę): Los Angeles Lakers – San Antonio Spurs godz. 4:30
  • 25/26 lutego (noc z niedzieli na poniedziałek): Utah Jazz – San Antonio Spurs godz. 2:00
  • 27/28 lutego (noc z wtorku na środę): Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs godz. 1:30
  • 29 lutego/1 marca (noc z czwartku na piątek): San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder godz. 2:30
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...