Anwil Włocławek w ćwierćfinale FIBA Europe Cup!

Strona głównaKoszykówkaAnwil Włocławek w ćwierćfinale FIBA Europe Cup!

Koszykarze Anwilu Włocławek wygrali we własnej hali 74:66 z rumuńskim CSM CSU Oradea i przypieczętowali swój awans do ćwierćfinału rozgrywek FIBA Europe Cup. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza odnieśli swoje czwarte zwycięstwo w II rundzie rozgrywek i już teraz są pewni zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsce w tabeli grupy L. W ostatnim meczu grupowym we Włocławku podejmą niemiecki Brose Baskets Bamberg, a stawką będzie pierwsze miejsce w grupie i lepsze rozstawienie w ćwierćfinale.

Kontrola pojedynku i bezpieczne zwycięstwo

Jeszcze przed meczem zawodnicy z Włocławka byli świadomi tego, że stawką pojedynku jest awans do najlepszej ósemki rozgrywek FIBA Europe Cup. Domowe zwycięstwo z rumuńskim CSM CSU Oradea miało go przypieczętować. Jakiekolwiek problemy były tylko na początku meczu, gdy nieoczekiwanie goście wyszli na prowadzenie 5:0. Później do głosu doszli koszykarze Anwilu, którzy łącznie w tym spotkaniu prowadzili przez 36 minut, a ich wygrana nie była zagrożona. Już w pierwszej kwarcie pokazali swoją moc i wygrali aż 27:13. Mała zadyszka przytrafiła się im w drugiej kwarcie, którą przegrali 14:22. Na przerwę schodzili jednak przy prowadzeniu 41:35

Po zmianie stron podopieczni Przemysława Frasunkiewicza podkręcili tempo i w trzeciej kwarcie zbudowali sobie bezpieczną przewagę. Te 10 minut zakończyło się zwycięstwem Anwilu 20:12, który przed ostatnią kwartą prowadził 61:47. Tylko kataklizm mógł odebrać gospodarzom awans do ćwierćfinału FIBA Europe Cup. Tego nie było i mimo porażki w ostatniej kwarcie 13:19 koszykarze z Włocławka odnieśli swoje czwarte zwycięstwo w II rundzie rozgrywek i pewnie awansowali do najlepszej ósemki. Najwięcej punktów dla Anwilu rzucili: Josip Sobin (17), Michał Nowakowski (16) i Luke Petrasek (12).

Anwil Włocławek – CSM CSU Oradea 74:66 (27:13, 14:22, 20:12, 13:19)

Ostatni mecz grupowy z Brose Baskets Bamberg

Ostatni mecz w grupie L koszykarze Anwilu Włocławek zagrają 8 lutego we własnej hali. Podejmą wówczas niemiecki Brose Baskets Bamberg, z którym przegrali na wyjeździe. Stawką tego pojedynku będzie pierwsze miejsce w grupie L i lepsze rozstawienie w ćwierćfinale FIBA Europe Cup.