Anwil Włocławek w finale rozgrywek FIBA Europe Cup! Duży sukces włocławian

Strona głównaKoszykówkaAnwil Włocławek w finale rozgrywek FIBA Europe Cup! Duży sukces włocławian

Koszykarze Anwilu Włocławek wygrali na wyjeździe 67:63 z fińskim Karhu Basket i przypieczętowali swój awans do wielkiego finału FIBA Europe Cup. W pierwszym meczu półfinałowym we Włocławku pokonali rywali 90:71. Tym samym podopieczni Przemysława Frasunkiewicza pewnie i zasłużenie awansowali do drugiego finału rozgrywek europejskich rok po roku. Przed rokiem Anwil Włocławek triumfował w European North Basketball League.

Pewna gra w Finlandii i zasłużony awans

Zawodnicy prowadzeni przez Przemysława Frasunkiewicza przed tygodniem wygrali 90:71 i tym samym ustawili sobie dwumecz. W Finlandii musieli tylko odrobić bezpieczną przewagę. Na szczęście nie ograniczali się tylko do tego i od początku grali bardzo aktywnie. Koszykarze z województwa kujawsko-pomorskiego pojechali do Finlandii po kolejne zwycięstwo. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła sie remisem 17:17, a żaden z zespołów nie zbudował sobie w niej większej przewagi. W drugiej kwarcie nieco lepiej wyglądali gospodarze. Ich przewaga wynosiła najwięcej sześć punktów, a na przerwę schodzili ostatecznie przy prowadzeniu 35:31. Koszykarze Anwilu Włocławek mieli jeszcze kilkanaście punktów zapasu

Po przerwie obraz gry nieco się zmienił. Pewniej wyglądali goście, a gospodarzom uciekał cenny czas. To powodowało błędy, które umiejętnie punktowali gracze z Włocławka. Trzecia kwarta to zwycięstwo Anwilu 19:11. Na 10 minut przed końcem meczu prowadzili 50:46 i byli niemal pewni awansu. Ostatni fragment meczu to gra punkt za punkt. Anwil Włocławek zakończył spotkanie 67:63, a cały dwumecz wygrał 157:134. Dzięki temu awansował do wielkiego finału FIBA Europe Cup. Najwięcej punktów dla Anwilu w Finlandii rzucili: Phil Greene (17), Victor Sanders (12) i Luke Petrasek (10).

Karhu Basket – Anwil Włocławek 63:67 (17:17, 18:14, 11:19, 17:17)

Drugi finał z rzędu

Anwil Włocławek rok po roku awansował do finału europejskich pucharów. Przed rokiem polski zespół triumfował w rozgrywkach European North Basketball League. Teraz Anwil powalczy o zwycięstwo w zdecydowanie bardziej prestiżowym FIBA Europe Cup. W wielkim finale zmierzy się z lepszym z pary Cholet Basket – BC Kalev Cramo Tallin. Finałowy dwumecz odbędzie się w dniach 19 i 26 kwietnia.