Arka Gdynia po dogrywce wygrała z Basket 25 Bydgoszcz w EuroCup Women

Strona głównaKoszykówkaArka Gdynia po dogrywce wygrała z Basket 25 Bydgoszcz w EuroCup Women

W wewnątrzpolskim pojedynku na otwarcie rozgrywek EuroCup Women koszykarki VBW Arki Gdynia po dogrywce pokonały Basket 25 Bydgoszcz. Przed startem meczu gdynianki były zdecydowanymi faworytkami, jednak na parkiecie bydgoszczanki umiejętnie się im przeciwstawiały. Spotkanie miało dramatyczny przebieg, a Arka do remisu doprowadziła dopiero w końcówce. Ostatecznie po dogrywce w Gdyni wygrały gospodynie i to one lepiej rozpoczęły zmagania grupowe w EuroCup Women.

Pierwsza połowa dla Basketu

Mecz w Gdyni rozpoczął się lepiej dla koszykarek Basketu 25 Bydgoszcz, które stopniowo budowały swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 20:14 dla bydgoszczanek. Niezwykle wyrównana była druga kwarta, w której ostatecznie gospodyniom udało się odrobić zaledwie jeden punkcik. To oznaczało, że na przerwę zespól Arki Gdynia schodził przy wyniku 39:44

Po przerwie lepsza Arka

Regulaminowa przerwa korzystnie podziałała na koszykarki Arki Gdynia. Już w trzeciej kwarcie udało im się doprowadzić w meczu do remisu 60:60 i wszystko rozpoczynało się tak naprawdę od nowa. Ostatnia kwarta miała zadecydować o tym, która z drużyn lepiej rozpocznie rozgrywki EuroCup Women. W niej pierwsze pięć punktów zdobył Basket 25 Bydgoszcz. Później gra toczyła się punkt za punkt i była bardzo wyrównana. Na sekundy przed końcem zespól przyjezdny prowadził już 74:70. Wydawało się, że nieoczekiwanie wygra mecz, jednak w samej końcówce gdynianki zdobyły cztery punkty i doprowadziły do dogrywki. Tam rozpędzone zdominowały rywalki i zakończyły spotkanie zwycięstwem 86:78. Sensacja była blisko, jednak to Arka Gdynia lepiej zaczęła EuroCup Women. Najwięcej punktów w meczu zdobyły: Sparkle Taylor z Baketu (27) oraz Kristina Higgins (25) i Haley Gorecki (22) z Arki Gdynia. W grupie D oba zespoły będą się jeszcze mierzyć z tureckim Ormansporem oraz rumuńskim FCC ICIM Arad.

VBW Arka Gdynia – Basket 25 Bydgoszcz 86:78 (14:20, 25:24, 21:16, 14:14, 12:4)