Awans Anwilu Włocławek do II rundy FIBA Europe Cup

Strona głównaKoszykówkaAwans Anwilu Włocławek do II rundy FIBA Europe Cup

Koszykarze Anwilu Włocławek wywalczyli awans do II rundy FIBA Europe Cup. W ostatnim meczu grupowym bez większych problemów pokonali 94:67 z węgierskim BC Körmend. Tym samym przypieczętowali awans i rzutem na taśmę wyprzedzili portugalski Sporting Lizbona. Kluczowa dla tego sukcesu była niedawna wygrana na wyjeździe z fińskim Karhu Basket.

Cel zrealizowany

Zawodnicy Anwilu Włocławek wybrali się na Węgry z jasnym nastawieniem. Ich celem było pewne zwycięstwo z BC Körmend, które mogło dać awans do dalszej fazy rozgrywek. Aby tak się stało, w drugim meczu Karhu Basket musiało pokonać na wyjeździe Sporting Lizbona. Oba elementy zostały zrealizowane z nawiązką. Karhu Basket wygrało 93:84, a koszykarze Anwilu Włocławek zdominowali najsłabszy w grupie BC Körmend i zameldowali się w kolejnej rundzie FIBA Europe Cup

Mecz rozpoczął się spokojnie, jednak już w pierwszej kwarcie zespół z Polski wywalczył sobie kilka punktów przewagi. Na tablicy wyników było 27:21. W kolejnej kwarcie rozpędzeni zawodnicy Anwilu Włocławek kontynuowali dobrą grę i sukcesywnie zwiększali różnicę punktową. Na przerwę schodzili przyprowadzeniu 54:41 i wydawało się, że nic nie może im w tym meczu zagrozić. Potwierdziło się to w trzeciej kwarcie, która była prawdziwym popisem zawodników z Włocławka. Dominowali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i wygrali ją aż 27:8. Dzięki temu wyszli na prowadzenie 81:49. Byli pewni zwycięstwa i w ostatniej kwarcie nieco odpuścili. Ostatecznie Anwil wygrał 94:67 i czekał na wynik drugiego meczu. Ten potoczył się po myśli polskiej drużyny, która z drugiego miejsca awansowała z grupy G do dalszej fazy rozgrywek.  Najwięcej punktów dla Anwilu na Węgrzech rzucili: Michał Nowakowski (19), Luke Petrasek (19) i Phillip Edward Greene IV (17).

BC Körmend – Anwil Włocławek 67:94 (21:27, 20:27, 8:27, 18:13)

Spory sukces Anwilu

To spory sukces drużyny prowadzonej przez Przemysława Frasunkiewicza. Grupę G wygrało Karhu Basket z Finlandii. Tuż za Anwilem skończył Sporting Lizbona, a ostatnie miejsce zajął zespół BC Körmend. W najbliższych dniach powinniśmy poznać kolejnych rywali Anwilu Włocławek w FIBA Europe Cup.