AZS Gorzów Wielkopolski blisko awansu do fazy pucharowej EuroCup Women

Strona głównaKoszykówkaAZS Gorzów Wielkopolski blisko awansu do fazy pucharowej EuroCup Women

Koszykarki Enea AZS-u Gorzów Wielkopolski wygrały niezwykle ważne spotkanie ze słowacką drużyną Piestanske Cajky w ramach czwartej kolejki rozgrywek EuroCup Women. Mecz zakończył sie wynikiem 71:56 i może zadecydować o zajęciu pierwszego miejsca w grupie C i lepszym rozstawieniu w fazie pucharowej. Zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego po czterech kolejkach prowadzą w grupie z kompletem punktów i są niemal pewne zajęcia pierwszego miejsca. Tylko katastrofa mogłaby odebrać pozycję lidera podopiecznym Dariusza Maciejewskiego.

Zwycięstwo zgodnie z planem

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami rozegrano 26 października na Słowacji i było niezwykle wyrównane. W końcówce polski zespół przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i skończyło się 70:68. Teraz również spodziewaliśmy się wyrównanego starcia, ale na szczęście zgodnie z planem lepsze okazały się koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego. Już pierwsza kwarta potwierdziła, kto w tym meczu będzie stroną dominującą. Gospodynie wygrały ją 29:14. W drugiej kwarcie rywalki nieco zmniejszyły różnicę, ponieważ ta część gry padła ich łupem 20:14. Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 43:34 dla AZS-u

Druga połowa to pełna kontrola boiskowych wydarzeń przez zawodniczki prowadzone na co dzień przez Dariusza Maciejewskiego. Grały zdecydowanie ostrożniej w obronie. W trzeciej kwarcie oglądaliśmy tylko 20 punktów, jednak wygrały ją gospodynie 13:7. Prowadziły 56:41 i tylko kataklizm mógł odebrać im zwycięstwo. Ostatnia kwarta zakończyła sie remisem 15:15 i AZS Gorzów Wielkopolski odniósł swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie EuroCup Women. Na tablicy wyników było 71:56. Świetne zawody w drużynie gospodyń zagrały Alanna Smith (23) i Lindsay Allen (17).

InvestInTheWest Enea AZS Gorzów Wlkp. – Piestanske Cajky 71:56 (29:14, 14:20, 13:7, 15:15)

Wciąż niepokonane w Europie

Po czterech kolejkach koszykarki AZS-u Gorzów Wielkopolski są niepokonane w Europie. Już teraz są niemal pewne wyjścia z grupy C z pierwszego miejsca. W kolejnym meczu pucharowym 7 grudnia przed własną publicznością zmierzą się z tureckim Galatasaray Stambuł.