AZS Gorzów Wielkopolski niespodziewanie wygrywa z Galatasaray Stambuł

Strona głównaKoszykówkaAZS Gorzów Wielkopolski niespodziewanie wygrywa z Galatasaray Stambuł

Koszykarki AZS-u Gorzów Wielkopolski sprawiły dużą niespodziankę i pokonały przed własną publicznością zespól Galatasaray Stambuł. Mecz zakończył się wynikiem 78:71, a gorzowianki wygrały z jednymi z faworytek do końcowego triumfu w rozgrywkach EuroCup Women. Kluczowe dla losów spotkania były druga i trzecia kwarta, w których gospodynie wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Najwięcej punktów dla zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego zdobyła Amerykanka Lindsay Allen.

Doskonała druga kwarta i prowadzenie do przerwy

Spotkanie rozpoczęło sie zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Od początku lepszy rytm złapały zawodniczki z Turcji, które stopniowo budowały swoją przewagę. W pewnym momencie wynosiła ona już dziewięć punktów, jednak końcówka kwarty należała do gorzowianek, które doprowadziły do wyniku 19:23. Druga kwarta to kompletna przemiana gospodyń. To one dominowały na parkiecie i nieoczekiwanie zyskiwały przewagę nad faworyzowanym Galatasaray. Ostatecznie wygrały kwartę 22:11 i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 41:34

Utrzymanie przewagi po przerwie

Prowadzenie do przerwy to tylko połowa sukcesu. Wydaje się, że dużo trudniej było utrzymać przewagę po zmianie stron. W trzeciej kwarcie gospodynie kontynuowały jednak dobrą grę. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła już 13 punktów. W końcówce jednak Galatasaray zniwelowało nieco straty i przed ostatnią kwartą było 62:51 dla AZS-u Gorzów Wielkopolski. Ostatnia kwarta to pełna kontrola boiskowych wydarzeń. Na początku ruszyły gorzowianki i wyszły na 16 punktów przewagi. Gdy były już pewne zwycięstwa, to w końcówce nieco zwolniły. Ostatecznie AZS Gorzów Wielkopolski wygrał 78:71. To cenne zwycięstwo nad faworyzowanym zespołem z Turcji. Najwięcej punktów dla gospodyń rzuciły  Lindsay Allen (24), Tilbe Senyurek (16) i Alanna Smith (16). Dla gorzowianek to drugie zwycięstwo w rozgrywkach.

AZS Gorzów Wielkopolski – Galatasaray Stambuł 78:71 (19:23, 22:11, 21:17, 16:20)

Wyjazd na Słowację

W ramach trzeciej kolejki grupy C EuroCup Women koszykarki AZS-u Gorzów Wielkopolski pojadą na Słowację. Tam zmierzą się z drużyną Slavia Banska Bystrica, która przegrała oba mecze grupowe. W przypadku zwycięstwa, gorzowianki znacznie przybliżą się do awansu do fazy pucharowej rozgrywek. Po dwóch kolejkach prowadzą w grupie z kompletem punktów. Kolejny mecz zagrają 10 listopada