AZS UMCS Lublin z historycznym zwycięstwem w Eurolidze. Sepsi SIC pokonane

Strona głównaKoszykówkaAZS UMCS Lublin z historycznym zwycięstwem w Eurolidze. Sepsi SIC pokonane

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin napisały historię i wygrały premierowe spotkanie w Eurolidze. Mistrzynie Polski przed własną publicznością wygrały 77:65 z ACS Sepsi SIC z Rumunii. W czwartek Euroliga po raz pierwszy w historii zawitała do Lublina. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zagrały świetne spotkanie i sięgnęły po przekonujące zwycięstwo. Kluczowa była pierwsza połowa, w której wypracowały sobie bezpieczną przewagę.

Historyczne zwycięstwo lublinianek stało się faktem

Do trzeciej kolejki tegorocznej Euroligi na swoje pierwsze w historii tych rozgrywek zwycięstwo czekały koszykarki z Lublina. Zespół Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał 77:65 z ACS Sepsi SIC z Rumunii. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka bardzo aktywnie rozpoczęły czwartkowe spotkanie. Widać było, że przed własną publicznością chcą wygrać. Szybko wypracowały sobie przewagę i po pierwszej kwarcie prowadziły 24:13. W kolejnym fragmencie gry poszły jeszcze za ciosem. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła już 17 punktów. Zawodniczki z Rumunii pod koniec drugiej kwarty nieco zmniejszyły straty. Mistrzynie Polski do przerwy prowadziły 42:28 i były blisko zwycięstwa

Celem na drugą połowę dla Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin było utrzymanie bezpiecznej przewagi. W trzeciej kwarcie rywalki zaczęły odrabiać straty. W pewnym momencie doszły już na 7 punktów. Końcówka należała jednak do mistrzyń Polski, które przed ostatnią kwartą prowadziły 58:45. W ostatniej kwarcie lublinianki kontrolowały przebieg gry. Nie pozwalały przyjezdnym zbliżyć się do siebie. Gra toczyła się kosz za kosz. Ostatecznie Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał 76:65. To pierwsze i historyczne zwycięstwo lublinianek w rozgrywkach Euroligi. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski rzuciły: Shyla Heal (25), Channon Tiara Fluker (20) i Elin Gustavsson (17).

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – ACS Sepsi SIC 76:65 (24:13, 18:15, 16:17, 18:20)

Teraz będzie już łatwiej

Wydaje sie, że po pierwszym zwycięstwie z każdym kolejnym meczem powinno być już tylko łatwiej. W czwartej kolejce Euroligi Polski Cukier AZS UMC Lublin zagra na wyjeździe z Aluinvent DVTK z Węgier. Zespół ten doskonale zaczął rozgrywki i wygrał trzy pierwsze mecze. Liczymy jednak na to, że mistrzynie Polski powalczą o sprawienie niespodzianki. Mecz odbędzie się 25 października.