BC Polkowice lepsze od Tango Bourges po dramatycznym spotkaniu

Strona głównaKoszykówkaBC Polkowice lepsze od Tango Bourges po dramatycznym spotkaniu

Koszykarki BC Polkowice stoczyły niezwykle dramatyczne starcie z francuską drużyną Tango Bourges. Ostatecznie mistrzynie Polski wygrały na wyjeździe jednym punktem i zanotowały kolejne zwycięstwo w tegorocznej Eurolidze. Podopieczne Karola Kowalewskiego mają znakomity bilans i pozostają na szczycie tabeli grupy A. Kolejne spotkanie rozegrają 21 grudnia w Polkowicach z węgierskim KSC Szekszárd.

Idealny remis do przerwy

W mecz rozgrywany w Bourges zdecydowanie lepiej weszły koszykarki BC Polkowice. To one jako pierwsze wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Pierwsza kwarta nie obfitowała w wiele zdobyczy punktowych. Gospodynie zdobyły w niej zaledwie cztery punkty, a mistrzynie Polski odpowiedziały na to 14. punktami. W drugiej kwarcie rolę się odwróciły. Tym razem problemy ze skutecznością miały polkowiczanki, a gospodynie wyglądały coraz pewniej pod koszem. Ta część gry zakończyła się wynikiem 22:12, dzięki czemu do przerwy mieliśmy idealny remis 26:26

Dramatyczna walka po przerwie i wygrana jednym punktem

Po przerwie gra nie uległa zmianie. Ponownie oba zespoły wyglądały dobrze w obronie i ataku. Trzecia kwarta tego meczu to lepsza gra podopiecznych Karola Kowalewskiego, które zaskoczyły francuski zespół. Dzięki temu zawodniczki BC Polkowice odskoczyły na kilka punktów przewagi. Przed ostatnim fragmentem gry na tablicy wyników było 46:41 dla drużyny z Polski. Ostatnia kwarta meczu to już walka punkt za punkt. Gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania, a następnie wyszły na pięciopunktowe prowadzenie 58:53. Mistrzynie Polski doprowadziły do remisu, jednak po chwili znów było 62:58 dla Francuzek. Końcówka należała jednak do BC Polkowice. Koszykarki tego zespołu zdobyły pięć ostatnich punktów i wygrały mecz 63:62

To już piąte zwycięstwo mistrzyń Polski w szóstym meczu w tegorocznej Eurolidze. Dzięki temu pozostają na pozycji liderek grupy A, co można uznać za sporą niespodziankę. Najwięcej punktów dla drużyny z Polkowic rzuciły Erica Wheeler (19) i Zala Friskovec (14). Już za tydzień 21 grudnia BC Polkowice zagra u siebie z węgierskim KSC Szekszárd. Zespół z Polski będzie faworytem tego pojedynku.

Tango Bourges Basket – BC Polkowice 62:63 (4:14, 22:12, 15:20, 21:17)