Strona głównaKoszykówkaBC Polkowice wraca na właściwą ścieżkę. Domowa wygrana z Olympiakosem w Eurolidze

Koszykarki BC Polkowice długo nie rozpamiętywały porażki z Fenerbahce i szybko powróciły na zwycięską ścieżkę w kobiecej Eurolidze. Tym razem przed własną publicznością bardzo pewnie pokonały grecki Olympiakos Pireus. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem polkowiczanek 76:52, a polski zespół prowadził od początku do samego końca meczu. Po wygranej BC Polkowice jest na drugim miejscu w grupie A.

Wyraźna przewaga do przerwy

Zdecydowanymi faworytkami tego meczu były zawodniczki BC Polkowice. Mierzyły się bowiem z najsłabszą drużyną w grupie, która do tej pory przegrała wszystkie mecze. Od początku spotkania w Polkowicach było widać, dlaczego tak jest. Pierwsza kwarta była jeszcze stosunkowo wyrównana, jednak zakończyła się zwycięstwem gospodyń 15:12. Prawdziwy popis dały one jednak w drugiej kwarcie, czym ustawiły całe spotkanie. Zaczęły ją bardzo spokojnie, jednak z każdą kolejną minutą się rozkręcały i powiększały swoją przewagę. Ostatecznie do przerwy zatrzymała się ona na 15 punktach. Na tablicy wyników było 39:24 dla BC Polkowice

Kontynuacja dobrej gry po zmianie stron

Po przerwie podopieczne Karola Kowalewskiego nie chciały spuścić z tonu. Trzecia kwarta nie należała jednak do najbardziej widowiskowych, a kibice w Polkowicach zobaczyli w niej tylko 19 punktów. Oba zespoły nie grzeszyły skutecznością, jednak i ta część gry padła łupem gospodyń, które wygrały 13:6. Chwilę później obie drużyny zrekompensowały kibicom mniejszą liczbę punktów w trzeciej odsłonie meczu. Ostatnia kwarta to już bardzo ofensywna gra obu zespołów. Ostatecznie 24:22 wygrały ją koszykarki BC, które całe spotkanie zakończyły 76:52 i wróciły na zwycięską ścieżkę w rozgrywkach Euroligi

Najwięcej punktów w meczu dla gospodyń rzuciły: Stephanie Mavunga (19), Erica Wheeler (19) i Zala Friskovec (15). Kolejne spotkanie w Eurolidze polkowiczanki zagrają 17 stycznia w Bolonii z tamtejszym Virtusem. Polski zespól będzie chciał się zrewanżować za wysoką porażkę w listopadzie przed własną publicznością. Po 9 z 14 planowanych kolejek BC Polkowice jest wiceliderem grupy A z taką samą liczbą punktów, co prowadzące Fenerbahce.

BC Polkowice – Olympiakos Pireus 76:52 (15:12, 24:12, 13:6, 24:22)