Sensacji nie było. Koszykarki MB Zagłębia Sosnowiec odpadły w Eurocup

Strona głównaKoszykówkaSensacji nie było. Koszykarki MB Zagłębia Sosnowiec odpadły w Eurocup

Koszykarki MB Zagłębia Sosnowiec przegrały na wyjeździe 65:91 z Galatasaray Stambuł i odpadły w 1/16 finału rozgrywek Eurocup. Pierwsze spotkanie rozgrywane w Sosnowcu zakończyło się niespodziewanym remisem 90:90, który dawał polskiemu zespołowi nadzieje na awans. Niestety w Turcji wyraźnie lepsze były gospodynie i to one zasłużenie grają dalej. Podopieczne trenera Jorge Aragonesa mogą skupić się na rozgrywkach krajowych.

Zawodniczki MB Zagłębia Sosnowiec dzielnie walczyły

Już przed pierwszym akordem tego dwumeczu wiedzieliśmy, że zdecydowanym faworytem do awansu do kolejnej rundy jest Galatasaray Stambuł. Zagłębie Sosnowiec szczęśliwie awansowało do fazy play-off po zaledwie jednej wygranej w rozgrywkach grupowych. Sosnowiczanki w ostatniej kolejce pokonały 70:69 Lointek Gernika Bizkaia z Hiszpanii. W pierwszym meczu 1/16 finału Zagłębie dzielnie walczyło i przed własną publicznością zremisowało 90:90 z Galatasaray, zachowując szansę na awans.

Niestety mecz wyjazdowy szybko rozwiał jakiekolwiek nadzieje. Od początku zespołem zdecydowaniem lepszym było Galatasaray Stambuł. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:14. Na przerwę gospodynie schodziły przy pewnym prowadzeniu 43:26. Tylko kataklizm mógłby odebrać im awans. Tego nie było. Podopieczne trenera Jorge Aragonesa w drugiej połowie zagrały lepiej, jednak nie były w stanie odwrócić losów widowiska czy też zmniejszyć rozmiarów porażki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Galatasaray 91:65. Najwięcej punktów dla Zagłębia rzuciły: Zoe Wadoux (17) i Quinn Dornstauder (15).

Galatasaray Stambuł – MB Zagłębie Sosnowiec 91:65 (28:14, 15:12, 24:27, 24:22)

Sosnowiczanki skupią się na krajowych rozgrywkach

Za zespołem z Sosnowca emocjonujący udział w europejskich pucharach, który zakończył się na fazie grupowej rozgrywek Eurocup. Teraz drużyna Zagłębia może skupić się na krajowych rozgrywkach. Po dziewięciu kolejkach Zagłębie Sosnowiec zajmuje piąte miejsce w Orlen Basket Lidze. Zespół ten z pewnością chce włączyć się do walki o medal mistrzostw Polski.