Gorzowianki w 1/8 EuroCup Women. Duży sukces koszykarek AZS-u

Strona głównaKoszykówkaGorzowianki w 1/8 EuroCup Women. Duży sukces koszykarek AZS-u

Koszykarki InvestInTheWest Enei AZS-u Gorzów wywalczyły awans do 1/8 EuroCup Women. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego przed własną publicznością pokonały 68:57 hiszpański zespół Lointek Gernika Bizkaia i odrobiły straty z pierwszego spotkania. Dzięki temu zameldowały się w TOP16 prestiżowych rozgrywek europejskich. To spory sukces zespołu z Polski, który w tym sezonie świetnie gra zarówno w Europie, jak i na krajowym podwórku.

Celem odrobienie strat z pierwszego meczu

Zadaniem gorzowianek było odrobienie strat z pierwszego meczu, który tydzień temu rozgrywały w baskijskiej Guernice. Wówczas polski zespół spisywał się świetnie, jednak ostatecznie przegrał 78:79. Strata jednego punkty nie była duża i jak najbardziej wydawała się być do odrobienia w rewanżu przed własną publicznością. Do tego jednak podopieczne Dariusza Maciejewskiego potrzebowały odpowiedzialnej gry w obronie i dobrej skuteczności w ataku.

Emocje do samego końca

Od początku meczu na parkiecie w hali w Gorzowie Wielkopolskim było widać stawkę tego pojedynku. Żaden z zespołów nie chciał popełnić błędu, aby nie pozwolić rywalkom na odskoczenie na kilka punktów. Lepiej spotkanie zaczęły Hiszpanki, które w pewnym momencie prowadziły już 11:5. Na szczęście do końca pierwszej kwarty gospodyniom udało się odrobić straty i ta część gry zakończyła się wynikiem 17:15 na korzyść InvestInTheWest Enei AZS-u Gorzów. Rozpędzone dobrą końcówką pierwszej kwarty gorzowianki narzuciły wyższe tempo gry w kolejnej części gry. To zaowocowało szybko powiększoną przewagą, która na koniec kwarty wyniosła osiem punktów. Do przerwy polski zespół prowadził 34:26 i zbliżył się do awansu do 1/8 EuroCup Women

Po przerwie oglądaliśmy bardzo odpowiedzialną grę AZS-u. Koszykarki z Polski nie pozwalały sobie na błędy i pilnowały bezpiecznej przewagi. W pewnym momencie wynosiła ona już 15 punktów, jednak przed ostatnią kwartą na tablicy wyników było 52:41. Nieoczekiwanie na początku ostatniej odsłony zrobiło się bardzo nerwowo. Baskijki ruszyły do zdecydowanych ataków i zbliżyły się do gospodyń już tylko na trzy punkty. Końcówka należała jednak do gorzowianek, które opanowały emocje i ostatecznie mecz zakończyły 68:57. W pełni zasłużenie awansowały do grona 16 najlepszych drużyn rozgrywek. Najwięcej punktów dla AZS-u rzuciły: Alanna Smith (16), Zoe Wadoux (14) i Lindsay Allen (11).

InvestInTheWest Enea AZS Gorzów – Lointek Gernika Bizkaia 68:57 (17:15, 17:11, 18:15, 16:16)