Inter Bratysława – Legia Warszawa 89:83. Pierwsza porażka Legii w ENBL

Strona głównaKoszykówkaInter Bratysława – Legia Warszawa 89:83. Pierwsza porażka Legii w ENBL

Legia Warszawa doznała pierwszej porażki w tegorocznych rozgrywkach European North Basketball League. W trzeciej kolejce warszawianie udali się na Słowację na mecz z tamtejszym Interem Bratysława. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Zadecydowała ostatnia kwarta, w której to gospodarze wygrali siedmioma punktami. Dzięki temu całe spotkanie zakończyli wynikiem 89:83 na swoją korzyść.

Wynik ważył się do ostatnich sekund

Po dwóch kolejkach Legia Warszawa miała na koncie dwa zwycięstwa w rozgrywkach ENBL. Najpierw efektownie wygrała u siebie z Fyllingen Lions z Norwegii. Później poszli za ciosem i na wyjeździe pokonali Dinamo Bukareszt. Dzięki temu zespół z Warszawy plasował się w ścisłej czołówce grupy B. W trzeciej kolejce warszawianie grali na wyjeździe z Interem Bratysława. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane.

Gra toczyła się punkt za punkt. Po pierwszej kwarcie to gospodarze minimalnie prowadzili 20:19. W drugiej kwarcie delikatną inicjatywę przejęła Legia Warszawa. Nie zdołała jednak odskoczyć na więcej niż 2-3 punkty. Do przerwy Legioniści prowadzili 46:44. Nadzieje na zwycięstwo rozbudziła trzecia kwarta. W niej w pewnym momencie Legia prowadziła już 64:54. Niestety końcówka tego fragmentu gry należała do Interu Bratysława. Słowacy zniwelowali straty i przed ostatnią kwartą tracili do Legii już tylko punkt. Ostatnia kwarta to już pełna dominacja gospodarzy. Warszawianie mieli spore problemy ze skutecznością w ataku. Do tego dochodziła dziurawa obrona. Ostatecznie Inter wygrał ten fragment 23:16 i cały mecz 89:83. Legia doznała pierwszej porażki w ENBL. Najwięcej punktów rzucili: Jawun Evans (22), Kameron McGusty (13) i Andzej Pluta (11).

Inter Bratysława – Legia Warszawa 89:83 (20:19, 24:27, 22:21, 23:16)

Bristol Flyers kolejnym rywalem Legii w ENBL

Kolejne spotkanie Legii Warszawa w rozgrywkach ENBL już 30 października. Wtedy polski zespół zmierzy się na wyjeździe z Bristol Flyers z Wielkiej Brytanii. Drużyna ta rozpoczęła rozgrywki od dwóch porażek. To sprawia, że to Legia Warszawa wydaje się być faworytem najbliższego meczu. Zwycięstwo przybliży Legionistów do awansu do ćwierćfinału European North Basketball League.