King Szczecin z awansem do Final Four European North Basketball League

Strona głównaKoszykówkaKing Szczecin z awansem do Final Four European North Basketball League

Koszykarze Kinga Szczecin pokonali przed własną publicznością 85:78 KB Sigal Prisztina i awansowali do Final Four European North Basketball League. W pierwszym meczu w Kosowie padł remis. Tym razem szczecinianie okazali się lepsi i zameldowali się w najlepszej czwórce rozgrywek ENBL. Zagrają tam jeszcze dwie inne polskie drużyny. Turniej finałowy odbędzie się pod koniec kwietnia.

Nerwowa pierwsza połowa

Choć zdecydowanymi faworytami dwumeczu byli koszykarze ze Szczecina, to jednak wyjazdowe spotkanie zakończyło się remisem 64:64 i wszystko było możliwe. Pierwsza połowa rewanżu w Szczecinie również nie napawała optymizmem. Pierwsza kwarta toczyła się jeszcze pod dyktando Kinga. Zakończyła się wynikiem 21:17. W drugiej kwarcie lepsze wrażenie sprawiali goście. Koszykarze z Kosowa nie tylko odrobili straty, ale także udało im się wyjść na niewielkie prowadzenie. Ostatecznie do przerwy zespół KB Sigal Prisztina prowadził 42:41

Przebudzenie Kinga po przerwie

Po przerwie wszystko wróciło do normy. Oglądaliśmy przebudzenie koszykarzy ze Szczecina, którzy przejęli inicjatywę na parkiecie. Najpierw wyszli na prowadzenie, a później powiększali swoją przewagę. Ostatecznie po trzech kwartach prowadzili 64:54 i byli blisko awansu do Final Four rozgrywek ENBL. Początek ostatniej kwarty to kontynuacja dobrej gry gospodarzy, którzy mieli wszystko pod kontrolą. Zwolnili dopiero w końcówce, gdy goście nieco zmniejszyli rozmiary porażki. Spotkanie zakończyło się 85:78 i King Szczecin w pełni zasłużenie awansował do najlepszej czwórki European North Basketball League. Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucili: Zachary Cuthbertson (18), Andrzej Mazurczak (17) i Phillip Darnell Fayne (14).

King Szczecin – KB Sigal Prisztina 85:78 (21:17, 20:25, 23:12, 21:24)

Trzy polskie drużyny w Final Four

Już teraz wiadomo, że w turnieju finałowym pod koniec kwietnia wystąpią trzy polskie zespoły. Awans wywalczyły King Szczecin i Start Lublin. Ponadto do Final Four awansuje zwycięzca ćwierćfinału pomiędzy Stalą Ostrów Wielkopolski i Zastalem Zielona Góra. Czwartą drużyną w finałach będzie BC Wolves z Litwy.