King Szczecin zremisował w Kosowie. Awans rozstrzygnie się w Polsce

Strona głównaKoszykówkaKing Szczecin zremisował w Kosowie. Awans rozstrzygnie się w Polsce

Koszykarze King Wilków Morskich Szczecin zremisowali na wyjeździe 64:64 z KP Sigal Prisztina z Kosowa. Był to pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozgrywek European North Basketball League. Szczecinianom udało się rzutem na taśmę wywalczyć remis, dzięki czemu w meczu domowym będą faworytami do zwycięstwa i do awansu do półfinału ENBL. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 20 marca w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Spokojny początek meczu

Przed meczem eksperci jako faworyta wskazywali zespół King Szczecin. W hali jednak oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie. Do przerwy oba zespoły miały duże problemy ze zdobywaniem punktów. W konsekwencji kibice oglądali stosunkowo nudny mecz, w którym brakowało spektakularnych akcji i dużej liczby punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 13:13, a w drugiej ciut lepsi byli koszykarze KP Sigal Prisztina, którzy wygrali 8:7. Dzięki temu na przerwę gospodarze schodzili przy prowadzeniu 21:20. W 20 minut oba zespoły zdobyły łącznie tylko 41 punktów. Taki dorobek zdobywany jest w wielu spotkaniach już w czasie jednej kwarty.

Remis rzutem na taśmę

Druga połowa rozpoczęła się po myśli trenera Arkadiusza Miłoszewskiego. King wyglądał lepiej i szybko odskoczył na kilka punktów przewagi. W pewnym momencie szczecinianie prowadzili już 33:24. Wówczas nastąpiło przełamanie gospodarzy, którzy zaczęli grać wyraźnie lepiej. Do końca kwarty nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na prowadzenie 43:40. O zwycięstwie w meczu miała zadecydować ostatnia część gry. Gospodarze zdawali się kontrolować spotkanie i prowadzili już 60:54. Na szczęście końcówka należała do koszykarzy zespołu King Szczecin, którym rzutem na taśmę udało się doprowadzić do remisu. Mecz zakończył się wynikiem 64:64, który daje spore nadzieje na awans. Wystarczy wygrać przed własną publicznością. Najwięcej punktów dla zespołu ze Szczecina zdobyli: Mateusz Kostrzewski (18), Phil Fayne (13) i Zac Cuthbertson (12). Rewanż odbędzie się 20 marca w Polsce. Stawką pojedynku jest awans do półfinału European North Basketball League.

KP Sigal Prisztina – King Szczecin 64:64 (13:13, 9:8, 21:19, 21:24)