Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz blisko fazy grupowej EuroCup

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki Basket 25 Bydgoszcz blisko fazy grupowej EuroCup

Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz wygrały wyraźnie na wyjeździe z Omilos Antisfairisis Chanion i zbliżyły się do awansu do fazy grupowej EuroCup. Jeszcze przed startem meczu w Grecji to bydgoszczanki były faworytkami. Na Krecie nie zawiodły i wygrały 85:59. Przewaga polskiego zespołu od początku do końca była bezdyskusyjna. Mecz rewanżowy odbędzie się 13 października w Sisu Arenie w Bydgoszczy i powinien być tylko formalnością.

Wyraźna przewaga Basket 25 Bydgoszcz do przerwy

Początek meczu nieoczekiwanie należał do zespołu Omilos Antisfairisis Chanion. Koszykarki z Chanii wyszły nawet na prowadzenie 9:4. Jak się później okazało, było to ostatnie ich prowadzenie w tym meczu. Później do głosu doszły zawodniczki Basketu 25 Bydgoszcz i pierwszą kwartę zakończyły wynikiem 20:15. W drugich dziesięciu minutach poszły za ciosem i wypracowały sobie kilkunastopunktową przewagę. Ostatecznie wygrały 26:12 i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 46:27

Powiększenie przewagi w drugiej połowie

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Bydgoszczanki stopniowo zwiększały swoją przewagę, na co nie potrafiły odpowiedzieć gospodynie. Trzecia kwarta to zwycięstwo Basketu 25 Bydgoszcz 20:9. Tym samym przewaga polskiego zespołu wzrosła aż do 30 punktów. Wprowadziło to trochę rozluźnienia w szeregi koszykarek z Polski. Ich przewaga nieco stopniała i mecz zakończył się wynikiem 85:59. Zaliczka 26. punktów przed rewanżem sprawia, że losy tego dwumeczu są już praktycznie przesądzone. Drużyna Basket 25 Bydgoszcz nie powinna mieć większych problemów z awansem do fazy grupowej EuroCup. Wszystko rozstrzygnie się 13 października w Sisu Arenie. W meczu z Greczynkami najwięcej punktów rzuciły: Renee Taylor (18), Gabriela Marginean (15) oraz Karina Michałek (9). Ta pierwsza dołożyła do tego 11 zbiórek i była najjaśniejszą postacią pierwszego meczu decydującej fazy eliminacji EuroCup kobiet.

Omilos Antisfairisis – Basket 25 Bydgoszcz 59:85 (15:20, 12:26, 9:20, 23:19)