Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz w fazie grupowej EuroCup

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki Basket 25 Bydgoszcz w fazie grupowej EuroCup

Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz dopełniły formalności i przed własną publicznością pokonały 84:54 grecką drużynę Omilos Antisfairisis Chanion. Tym samym bez większych problemów uporały się z zespołem z Krety i zapewniły sobie awans do fazy grupowej rozgrywek EuroCup. W dwumeczu z Greczynkami zwyciężyły aż 169:113 i ich awans ani przez moment nie był zagrożony. Zwycięstwo w Sisu Arenie było bardzo przekonujące.

Awans zgodnie z planem

Jeszcze przed rozpoczęciem tego dwumeczu w roli faworytek do awansu wymieniano bydgoszczanki. Zespół Basket 25 Bydgoszcz ma większe doświadczenie i potencjał od greckiego Omilos Antisfairisis Chanion. Widać to było w pierwszym meczu na wyjeździe, który zakończył się przekonującym zwycięstwem bydgoszczanek 85:59. Oznaczało to, że w domowym starciu z OA Chanion wystarczy dopełnić formalności. Tak też sie stało, a mecz od początku do końca toczył się pod dyktando zespołu z Polski. Basket 25 Bydgoszcz zgodnie z planem awansował do fazy grupowej EuroCup i może spokojnie przygotowywać się do kolejnych wyzwań.

Wyrównany początek, a później przepaść

Spotkanie rewanżowe rozegrano 13 października w Sisu Arenie w Bydgoszczy. Tylko pierwsza kwarta była w miarę wyrównana. Zakończyła się zwycięstwem Basketu 22:20. Z każdą kolejną częścią gry było jednak zdecydowanie lepiej. Na przerwę bydgoszczanki schodziły przy prowadzeniu 42:31. Po regulaminowym odpoczynku kontynuowały swoją dobrą grę. Trzecia kwarta to zwycięstwo 19:8, a ostatnie dziesięć minut zakończyło się wynikiem 23:15. Ostatecznie na tablicy wyników widzieliśmy aż 30 punktów przewagi na korzyść Basketu 25 Bydgoszcz. W dwumeczu było to już 56 oczek. Najwięcej punktów dla gospodyń rzuciły: Martyna Pyka (19), Gabriela Marginean (15) i Stephanie Kostowicz (14).

Basket 25 Bydgoszcz – OA Chanion 84:54 (22:20, 20:11, 19:8, 23:15).

Zagrają w grupie D

Bydgoszczanki zagrają w grupie D EuroCup. Tam zmierzą się z takimi drużynami jak VBW Arka Gdynia, FCC UAV Arad (Rumunia) i Orman Genclik (Turcja). Spotkania zapowiadają się bardzo ciekawie, a polskie drużyny stać na włączenie się do walki o wyjście z grupy do strefy pucharowej.