Koszykarki Basketu 25 wygrały z dotychczasowym liderem. Przewodzą w grupie D

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki Basketu 25 wygrały z dotychczasowym liderem. Przewodzą w grupie D

Zawodniczki Basketu 25 Bydgoszcz w kapitalnym stylu pokonały 80:66 turecki Ormanspor. Tym samym Turczynki doznały pierwszej porażki w tegorocznych rozgrywkach EuroCup Women, a zawodniczki z Bydgoszczy zostały nowymi liderkami grupy D. Jej tabela wygląda świetnie, bo drugie miejsce zajmuje w niej Arka Gdynia. Przed nami jeszcze trzy kolejki, a awans do fazy pucharowej wywalczą dwie najlepsze drużyny. Najwięcej punktów dla Basketu w meczu z Ormansporem rzuciły Stephanie Kostowicz (18) oraz Sparkle Taylor (18).

Początek dla rywalek

Pierwsza połowa tego meczu była niezwykle wyrównana, jednak z niewielką przewagą Ormansporu. W pierwszej kwarcie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a największa przewaga wynosiła trzy punkty. Ostatecznie Ormanspor prowadził 21:19. W drugiej kwarcie oba zespoły skupiły się przede wszystkim na obronie i kibice nie oglądali emocjonującego widowiska. Szwankowała celność rzutów, przez co w całej kwarcie oba zespoły zdobyły łącznie tylko 23 punkty. Znów o jedno oczko lepsze były Turczynki, które na przerwę schodziły przy prowadzeniu 33:30

Popis Basketu po przerwie

Najlepsze miało nadejść dopiero po przerwie. Wówczas oglądaliśmy prawdziwy popis koszykarek Basketu 25 Bydgoszcz. O ile w drugiej kwarcie było mało punktów, o tyle w trzeciej kwarcie było ich aż 48. Gospodynie szybko odrobiły straty i zaczęły budować swoją przewagę. Ostatecznie po trzech kwartach było 58:53. Ostatnia część gry to utrzymanie skuteczności podkoszowej i polepszenie gry w defensywie. Na uwagę zasługuje początkowa seria bydgoszczanek. Zdobyły 14 punktów z rzędu i na tablicy wyników zrobiło się 72:53. Do końca meczu Basket 25 grał odpowiedzialnie i zakończył spotkanie wynikiem 80:66. Najwięcej punktów dla gospodyń rzuciły Stephanie Kostowicz (18) oraz Sparkle Taylor (18). Po tym zwycięstwie podopieczne Piotra Kulpekszy awansowały na pierwsze miejsce w grupie D. Kolejny mecz rozegrają 16 listopada u siebie z Arką Gdynia, która zajmuje drugą lokatę.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz – OGM Ormanspor 80:66