Koszykarki BC Polkowice bliżej awansu do fazy grupowej Euroligi

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki BC Polkowice bliżej awansu do fazy grupowej Euroligi

Koszykarki BC Polkowice pokonały na wyjeździe 58:57 Besiktas Stambuł i wykonały ważny krok w kierunku awansu do rozgrywek grupowych Euroligi. Spotkanie od początku do końca było bardzo wyrównane. Ostatecznie polkowiczanki zachowały większą skuteczność i z dalekiej Turcji wracają z dobrym wynikiem. Rewanż odbędzie się 27 września w Polsce. Zawodniczki BC Polkowice do awansu potrzebują remisu lub wygranej.

Wyrównana walka i minimalne zwycięstwo BC Polkowice

W decydującej fazie kwalifikacji do koszykarskiej Euroligi koszykarki BC Polkowice mierzą się z tureckim Besiktasem Stambuł. Ze względu na ostatnie wyniki w Europie faworytkami tego dwumeczu są wielokrotne mistrzynie Polski. Pierwszy mecz udowodnił jednak, że o awans nie będzie łatwo. Zdecydowanie lepiej w spotkanie w Stambule weszły Turczynki, które w pierwszej kwarcie dominowały w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Ta część gry zakończyła się wynikiem 24:11. W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej spisywały się koszykarki BC Polkowice. Tym razem to one dyktowały warunki gry i wygrały 18:11. Schodząc na przerwę, Besiktas prowadził 35:29.

Po przerwie podopieczne Karola Kowalewskiego kontynuowały lepszą grę. Niecodzienny przebieg miała trzecia kwarta. W niej gospodynie zdobyły zaledwie trzy punkty. Koszykarki BC Polkowice wygrały ją 12:3 i wyszły na prowadzenie 41:38. O zwycięstwie w tym meczu miała zadecydować ostatnia kwarta. W niej gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie polkowiczankom udało się obronić prowadzenie i spotkanie zakończyły wynikiem 58:57. Tym samym BC Polkowice jest na dobrej drodze do awansu do fazy grupowej Euroligi. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu rzuciły: Dragana Stankovic (15), Nika Baric (14) i Klaudia Gertchen (12).

Besiktas Stambuł – BC Polkowice 57:58 (24:11, 11:18, 3:12, 19:17)

Rewanż już za tydzień

Rewanż tego dwumeczu odbędzie się 27 września w Polkowicach. Wicemistrzynie Polski powalczą o kolejny awans do fazy grupowej Euroligi. Jeżeli wyeliminują Besiktas, to zagrają w grupie B rozgrywek. W tegorocznej Eurolidze zadebiutują mistrzynie kraju Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Lublinianki zagrają w grupie A m.in. z takimi drużynami jak: Fenerbahce Stambuł (Turcja) i Beretta Schio (Włochy).