Koszykarki BC Polkowice z drugim zwycięstwem w tym sezonie Euroligi

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki BC Polkowice z drugim zwycięstwem w tym sezonie Euroligi

Zawodniczki KGHM BC Polkowice po emocjonującym i zaciętym meczu pokonały na wyjeździe 81:75 francuskie Basket Landes. Dzięki temu podopieczne trenera Karola Kowalewskiego odniosły drugie zwycięstwo w obecnym sezonie Euroligi. W środę we Francji z dobrej strony pokazały się m.in. Brianna Fraser i Liliana Banaszak. Kolejny mecz w Eurolidze polkowiczanki zagrają 25 października. Ponownie na wyjeździe zmierzą się z Çukurova Basketbol Mersin z Turcji.

Wielkie emocje i zwycięstwo wyszarpane w drugiej połowie

Przed tym meczem spodziewaliśmy się wielu emocji. Gospodynie Basket Landes liczyły na pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Euroligi. Z drugiej strony wicemistrzynie Polski z Polkowic pojechały do Francji opromienione domową wygraną z USK Praga. Początek meczu w Landes był bardzo wyrównany. Oba zespoły dobrze wyglądały w ataku. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły polkowiczanki, które pierwszą kwartę zakończyły wynikiem 20:18. W drugiej kwarcie do głosu doszły gospodynie, które niosła własna publiczność. Najpierw odrobiły straty, a następnie zaczęły budować przewagę. Dzięki temu na przerwę schodziły, prowadząc 43:37.

Po przerwie gra zespołu Karola Kowalewskiego wyglądała zdecydowanie lepiej. Wicemistrzynie Polski poprawiły grę w obronie i zachowały skuteczność w ataku. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Trzecią kwartę polkowiczanki wygrały 19:11, dzięki czemu przed ostatnim fragmentem gry prowadziły 56:54. Przez całą ostatnią kwartę zespół KGHM BC Polkowice kontrolował przebieg gry. W pewnym momencie różnica wynosiła już 11 punktów. Ostatecznie stanęło na sześciu i wicemistrzynie Polski wygrały 81:75. Najwięcej punktów dla zespołu BC Polkowice rzuciły: Brianna Fraser (20) i Liliana Banaszak (14).

Basket Landes – KGHM BC Polkowice 75:81 (18:20, 25:17, 11:19, 21:25)

Polkowiczanki chcą powalczyć o awans

Wyjazdowe zwycięstwo we Francji potwierdza aspiracje BC Polkowice. Zespół ten w ostatnim sezonie pechowo nie zakwalifikował się do fazy pucharowej. Teraz podopieczne Karola Kowalewskiego celują minimum w ćwierćfinał. Aby awansować, muszą zająć jedno z czterech pierwszych miejsc w grupie B. Po trzech meczach mają dwa zwycięstwa. O kolejne powalczą już 25 października w Turcji, gdy zmierzą się z Çukurova Basketbol Mersin