Koszykarki BC Polkowice lepsze od Olympiakosu. Druga wygrana w Eurolidze

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki BC Polkowice lepsze od Olympiakosu. Druga wygrana w Eurolidze

Koszykarki BC Polkowice bez większych problemów wygrały w Pireusie z Olympiakosem 83:70. Tym samym odniosły drugie zwycięstwo w drugim meczu w tym sezonie Euroligi i prowadzą w grupie A. Mistrzynie Polski trenowane przez Karola Kowalewskiego wygrały mecz dzięki znakomitej dyspozycji pod koszem, gdzie zdominowały statystykę zbiórek. Ponadto dobry mecz zaliczyła Greczynka Artemis Spanou, która przed rodzimymi kibicami rzuciła 27 punktów. Wspierała ją niezawodna Stephanie Mavunga.

Wyrównana pierwsza połowa

Zdaniem bukmacherów niewielkimi faworytkami były koszykarki BC Polkowice, które przed tygodniem sensacyjnie pokonały u siebie Fenerbahce Stambuł. Teraz na wyjeździe grały z Olympiakosem Pireus z Grecji, a spotkania na obcym terenie nigdy nie są łatwe. Widać to było szczególnie na początku meczu, w który lepiej weszły Greczynki. Pierwsza kwarta toczyła się pod ich dyktando i w pełni zasłużenie prowadziły po niej 22:14. Na szczęście druga kwarta to przebudzenie koszykarek polskiego zespołu. Mozolnie odrabiały straty, aż w końcówce udało im się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Do przerwy było 37:35 dla BC Polkowice

Trzecia kwarta przeważyła

Kluczowa dla losów tego pojedynku okazała się trzecia kwarta. Po przerwie mecz zdominowały koszykarki BC Polkowice, które tę część gry wygrały aż 27:13. Dzięki temu przed ostatnią kwartą wyszły na prowadzenie 16. punktami. Przewaga była na tyle bezpieczna, że tylko katastrofa mogłaby odebrać mistrzyniom Polski kolejne zwycięstwo w Eurolidze. Katastrofy nie było i, mimo że to Olympiakos wygrał 22:19, to jednak całe spotkanie na swoją korzyść zapisały koszykarki BC Polkowice. Wygrały 83:70 i potwierdziły swoje aspiracje do awansu do play-off Euroligi w tym sezonie. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobyły Artemis Spanou (27) i Stephanie Mavunga (12).

Olympiakos Pireus – BC Polkowice 70:83 (22:14, 13:23, 13:27, 22:19)