Koszykarki BC Polkowice obroniły trofeum Pucharu Polski

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki BC Polkowice obroniły trofeum Pucharu Polski

Koszykarki BC Polkowice po raz drugi z rzędu wywalczyły Puchar Polski. Obrony tego tytułu dokonały po raz pierwszy w historii klubu. W wielkim finale podczas turnieju rozgrywanego w Sosnowcu wyraźnie pokonały Eneę AZS Gorzów Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 94:68. Tym samym polkowiczanki po raz czwarty w historii zdobyły Puchar Polski w koszykówce kobiet.

Turniej finałowy w Sosnowcu

W tym roku turniej finałowy o Puchar Polski rozgrywany był w Sosnowcu. Bezpośredni awans do półfinału miały już zapewniony BC Polkowice i AZS Gorzów Wielkopolski. W dwóch pozostałych ćwierćfinałach AZS Lublin okazał się lepszy od VBW Arki Gdynia, a Zagłębie Sosnowiec pokonało Wisłę CanPack Kraków. Później w półfinałach koszykarki BC Polkowice wyraźnie wygrały z gospodyniami z Sosnowca, a w meczu akademiczek gorzowianki wypunktowały lublinianki. Tym samym w wielkim finale spotkały się obecnie dwie najlepsze kobiece drużyny w Polsce

Jednostronne widowisko

Choć mogliśmy spodziewać się wyrównanego pojedynku, to jednak wielki finał był bardzo jednostronny. Spotkanie od początku do końca prowadzone było pod dyktando podopiecznych Karola Kowalewskiego, który tym razem nie mógł liczyć na dwie swoje gwiazdy: Sasę Cado i Stephanie Mavungę. Bez nich polkowiczanki i tak były wyraźnie lepsze. Już do przerwy na tablicy wyników było 50:33 i nie zapowiadało się na to, że w drugiej połowie koszykarki AZS-u Gorzów Wielkopolski przeciwstawią się mistrzyniom Polski.

Ostatecznie los Pucharu Polski zawodniczki BC Polkowice przypieczętowały w trzeciej kwarcie, którą wygrały aż 30:15. Przewaga wynosiła już 32 punkty i było wiadomo, że jest nie do odrobienia. Ostatnia część gry to wygrana gorzowianek 20:14, które dzięki temu nieco zmniejszyły rozmiary porażki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem BC Polkowice 94:68. Koszykarki tego zespołu obroniły trofeum wywalczone przed rokiem i jednocześnie wywalczyły czwarty Puchar Polski w historii klubu. Najwięcej punktów dla BC zdobyła Erica Wheeler (25).

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – BC Polkowice 68:94 (17:26, 16:24, 15:30, 20:14)