Koszykarki BC Polkowice z Superpucharem Polski 2022

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki BC Polkowice z Superpucharem Polski 2022

Meczem o Superpuchar Polski zainaugurowano krajowe rozgrywki w koszykówce kobiet. W nim na otwarcie lepsze okazały się zawodniczki BC Polkowice. Koszykarki mistrzyń Polki wygrały dość wyraźnie 80:66 z zawodniczkami VBW Arki Gdynia. Tym samym polkowiczanki udanie rozpoczęły nowe rozgrywki, a gdyniankom nie udał się rewanż za przegrany przed kilkoma miesiącami finał rozgrywek Pucharu Polski. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana, jednak w dwóch ostatnich kwartach wyraźnie zarysowała się przewaga BC Polkowice.

Wyrównana pierwsza połowa

Mecz lepiej rozpoczęły mistrzynie Polski. Dość szybko wyszły na prowadzenie 4:0, a następnie stopniowo zwiększały przewagę. W pewnym momencie pierwszej kwarty było już 21:10, a przewaga wynosiła aż jedenaście punktów. Końcówka była lepsza w wykonaniu koszykarek Arki Gdynia, które doprowadziły do wyniku 14:21 z ich perspektywy. Początek drugiej kwarty to pełna kontrola przebiegu meczu przez polkowiczanki. Gdy wydawało się, że jeszcze powiększą przewagę, to do głosu doszły gdynianki. Szybko odrobiły straty i doszły rywalki nawet na remis. Było 40:40. Kolejne dwa punkty zdobył zespół BC Polkowice i na przerwę mistrzynie Polski schodziły przy prowadzeniu 42:40.

Zadecydowała czwarta kwarta

Trzecia kwarta tego meczu również była niezwykle wyrównana. Początek należał do polkowiczanek, które wyszły na osiem punktów przewagi, jednak później wigor odzyskały koszykarki VBW Arki Gdynia. Ostatecznie przed ostatnią kwartą gdynianki prowadziły 53:52 i zanosiło się na małą niespodziankę. Ostatnia część gry to jednak pełna dominacja mistrzyń Polski. Nie chciały niczego pozostawić przypadkowi i aktywnie ruszyły na rywalki. Dobrze radziły sobie w obronie, a także pewnie punktowały w ataku. Ostatecznie BC Polkowice wygrało 80:66. Koszykarki tej drużyny zasłużenie sięgnęły po Superpuchar Polski i udanie rozpoczęły kolejny sezon na krajowym podwórku.

W drużynie zwyciężczyń najlepiej punktowały: Stephanie Mavunga (29), Weronika Gajda i Yvonne Turner (9). W zespole Arki Gdynia najlepiej punktowały: Jasmine Thomas (15), Kamila Borkowska i Kristina Higgins (10).