Koszykarki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Superpucharem Polski

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Superpucharem Polski

Koszykarki zespołu Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały 81:77 BC Polkowice i sięgnęły po Superpuchar Polski. Walka o pierwsze trofeum w sezonie 2023/2024 trwała do ostatnich sekund. W końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły mistrzynie Polski, które wygrały z polkowiczankami różnicą czterech punktów. Dla lublinianek to pierwszy Superpuchar Polski w historii klubu.

Wyrównany bój i walka do ostatnich sekund

Walkę o Superpuchar Polski w koszykówce kobiet stoczyły obecnie dwa najlepsze zespoły w Polsce. Mistrzynie Polski z zespołu Polski Cukier AZS UMCS Lublin rywalizowały z BC Polkowice. Przed meczem trudno było o wskazanie faworyta i potwierdziło się to na boisku. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły polkowiczanki, które w pierwszej kwarcie były zespołem wyraźnie lepszym. Prowadziły 25:17. W drugiej kwarcie los się odwrócił i tym razem dominowały mistrzynie Polski z Lublina. Stopniowo odrabiały straty. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 38:38

O losach pierwszego trofeum w sezonie 2023/2024 miała zadecydować druga połowa. W nią ponownie lepiej weszły polkowiczanki. Wygrały trzecią kwartę 20:16 i zbliżyły się do wygrania trofeum. Ostatnia część gry była niezwykle emocjonująca. Jeszcze na niewiele ponad 200 sekund przed końcem meczu polkowiczanki wyraźnie prowadziły 69:64. Końcówka należała jednak do lublinianek, które złapały wiatr w żagle. Pod koniec zagrały koncertowo i zakończyły mecz zwycięstwem 81:77. Dzięki temu Polski Cukier AZS UMCS Lublin zdobył pierwszy Superpuchar Polski w swojej historii. Spotkanie rozegrano w Sosnowcu.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KGHM BC Polkowice 81:77 (17:25, 21:13, 16:20, 27:19)

Oba zespoły zagrają w Eurolidze

Już niedługo Polski Cukier AZS UMCS Lublin i KGHM BC Polkowice rozpoczną walkę w fazie grupowej Euroligi. Po raz pierwszy w historii na tym etapie rozgrywek wystąpią dwie kobiece drużyny z Polski. Lublinianki awansowały do fazy grupowej z urzędu jako mistrzynie Polski. Polkowiczanki przebijały się przed kwalifikacje, w których pokonały turecki Besiktas Stambuł.