Koszykarki VBW Arki Gdynia lepsze od Basketu 25. Nowe liderki grupy D

Strona głównaKoszykówkaKoszykarki VBW Arki Gdynia lepsze od Basketu 25. Nowe liderki grupy D

W ramach czwartej kolejki grupy D EuroCup Women doszło do polskiego pojedynku. Bydgoski Basket 25 podejmował u siebie VBW Arkę Gdynia. W meczu o pozycję lidera grupy D lepsze okazały się gdynianki, które wygrały z dużą przewagą i awansowały na pierwsze miejsce. Są już bardzo blisko awansu do fazy pucharowej rozgrywek. To już trzecie zwycięstwo Arki Gdynia nad Basketem 25 w tym sezonie. Ekipę z Pomorza do zwycięstwa poprowadziły Amerykanki; Kristina Higgins, Halej Gorecki i Jasmine Thomas.

Przewaga Arki od początku spotkania

Pierwszy mecz rozgrywany w Gdyni zakończył się dopiero w dogrywce. Wówczas koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz były bardzo blisko sprawienia sensacji. Tym razem przed własną publicznością nie mogły nawiązać wyrównanej rywalizacji z rozpędzonymi gdyniankami. Od początku oglądaliśmy przewagę Arki. Po pierwszej kwarcie było już 24:16, a na przerwę faworyzowany zespół z Trójmiasta schodził przy prowadzeniu 38:26. Strata 12. punktów była jeszcze do odrobienia, jednak gra Basketu 25 musiała się odmienić.

Potwierdzenie dominacji po przerwie

Zupełnie inne plany na drugą połowę miały jednak koszykarki VBW Arki Gdynia. Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana w całym meczu i zakończyła się remisem 21:21. Gospodynie mogły mieć nadzieje na nawiązanie walki, jednak ostatnia część gry je zaprzepaściła. Czwarta kwarta to kolejny popis gdynianek, które wygrały 25:14. Cały mecz zakończyły 84:61 i awansowały na pierwsze miejsce w grupie D rozgrywek EuroCup Women. Po czterech kolejkach mają na koncie trzy zwycięstwa i porażkę. Basket 25 Bydgoszcz z dwoma zwycięstwami i porażkami zajmuje trzecie miejsce i wciąż ma szanse na awans. Musi wygrać oba pozostałe spotkania.

Basket 25 Bydgoszcz – VBW Arka Gdynia 61:84 (16:24, 10:14, 21:21, 14:25)

Ważne mecze w piątej kolejce

Z punktu widzenia polskich zespołów bardzo ważne mecze rozegrane zostaną w piątej kolejce EuroCup Women. Arka Gdynia podejmie u siebie turecki Ormanspor, który ma taki sam bilans. Basket 25 Bydgoszcz uda się do Rumunii na spotkanie z najsłabszym w grupie FCC UAV Arad. Zwycięstwa polskich drużyn sprawią, że Arka zapewni sobie awans do fazy pucharowej, a Basket pozostanie w grze i powalczy o wyjście z grupy w ostatnim meczu z Ormansporem