Koszykarze Legii Warszawa podtrzymali nadzieje na awans

Strona głównaKoszykówkaKoszykarze Legii Warszawa podtrzymali nadzieje na awans

Koszykarze Legii Warszawa odnieśli premierowe zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów i podtrzymali swoje nadzieje na wyjście z grupy. W meczu czwartej kolejki grupy C pokonali na wyjeździe belgijskie BC Oostende. Spotkanie zakończyło się wynikiem 71:66 na korzyść legionistów. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów rozegrają we wtorek 6 grudnia, gdy na wyjeździe zmierzą się z Hapoelem Holon z Izraela.

Dobra pierwsza połowa zadecydowała

Legioniści do Belgii jechali z jasnym celem. Tylko zwycięstwo na wyjeździe mogło podtrzymać ich szanse na wyjście z grupy C Ligi Mistrzów. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego od razu wzięli się do pracy. Od pierwszych piłek starali się przejąć inicjatywę i wypracować sobie kilka punktów przewagi. W pierwszej kwarcie było już dziewięć oczek różnicy, jednak ostatecznie zakończyła się ona prowadzeniem legionistów 24:16. Bardziej wyrównana była druga kwarta, jednak wciąż toczyła się pod dyktando gości. Od razu zrobiło się 14 punktów różnicy, jednak z czasem gospodarze umiejętnie ją zmniejszali. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Legii 44:35. Zadaniem na drugą część gry było utrzymanie prowadzenia.

Druga połowa to waleczna postawa koszykarzy z Warszawy, którzy mierzyli się z dobrze dysponowanymi zawodnikami BC Oostende i wspierającymi ich kibicami. Trzecia kwarta rozgrywana była kosz za kosz, co pasowało legionistom. Umiejętnie utrzymywali swoją przewagę. Choć różnica trochę zmalała, to jednak na 10 minut przed końcem meczu Legia prowadziła 58:51. W ostatniej kwarcie udało się utrzymać prowadzenie i niespodziewanie wygrać na trudnym terenie w Belgii. Mecz zakończył się wynikiem 71:66 na korzyść Legii Warszawa. Koszykarze stołecznego klubu podtrzymali szanse na wyjście z grupy Ligi Mistrzów. Najwięcej punktów dla Legii rzucili: Ray Jr. McCallum (18) i Devyn Marble (16).

BC Oostende – Legia Warszawa 66:71 (16:24, 19:20, 16:14, 15:13)

Dwa mecze do końca

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek grupowych Legia Warszawa zajmuje ostatnie miejsce w grupie C. Premierowe zwycięstwo pozwoliło na zachowanie szans na awans. Do tego potrzebne jest minimum trzecie miejsce. W ostatnich dwóch spotkaniach warszawianie zagrają z najlepszymi zespołami w grupie. Najpierw 6 grudnia na wyjeździe z Hapoelem Holon z Izraela, a na koniec 20 grudnia u siebie z tureckim Galatasaray Stambuł. Oba spotkania powinny być bardzo emocjonujące.