Koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin w Final Four rozgrywek ENBL

Strona głównaKoszykówkaKoszykarze Polskiego Cukru Start Lublin w Final Four rozgrywek ENBL

Polski Cukier Start Lublin po raz drugi pokonał BC Ironi Ness Ziona z Izraela i awansował na Final Four rozgrywek European North Basketball League. Przed własną publicznością lublinianie wygrali 80:78 i potwierdzili swoją przewagę w dwumeczu. Wcześniej na wyjeździe wygrali 90:77. W hali Globus w Lublinie podopieczni Artura Gronka pewnie obronili przewagę i pod koniec kwietnia powalczą o zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach.

Kontrola meczu do przerwy

Koszykarze z Lublina do meczu przystępowali w komfortowych warunkach, ponieważ na wyjeździe wypracowali sobie przewagę 13 punktów. Przed własną publicznością wystarczyło ją obronić, aby awansować dalej. Od początku domowego starcia zawodnicy trenowani przez Artura Gronka postawili na kontrolę meczu. Nie forsowali tempa i pewnie punktowali błędy przeciwników. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gospodarzy 27:18. Drugie 10 minut gry to nieznaczna przewaga zespołu BC Ironi Ness Ziona. Do przerwy jednak Start Lublin prowadził 44:41 i był blisko awansu do Final Four

Przypieczętowanie awansu

Każda kolejna minuta sprawiała, że malały szansę koszykarzy z Izraela na awans. W trzeciej kwarcie ponownie nieco lepsi byli goście. Po trzech kwartach było 57:62. Goście musieli wysoko wygrać ostatni fragment gry, jednak gospodarze mieli zupełnie inny plan. Od początku czwartej kwarty Start Lublin ruszył do ataku i szybko doprowadził do remisu. Było wiadomo, że nic złego gospodarzom się nie przytrafi i awansują do najlepszej czwórki ENBL. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną lublinian 80:78. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu rzucili: Gabe DeVoe (14), Dayshon Smith (14), Klavs Cavars (13) i Cleveland Hubert Melvin (13).

Polski Cukier Start Lublin – BC Ironi Ness Ziona 80:78 (27:18, 17:23, 13:21, 23:16)

Szanse na końcowe zwycięstwo

Pod koniec kwietnia odbędzie się turniej Final Four, w którym będziemy oglądać trzy polskie drużyny. Poza Polskim Cukrem Start Lublin to jeszcze King Szczecin oraz lepszy z pary Stal Ostrów Wielkopolski – Zastal Zielona Góra. Stawkę finalistów uzupełni litewskie BC Wolves.