Stali Ostrów Wielkopolski zdobywcą Pucharu Polski w koszykówce!

Strona głównaKoszykówkaStali Ostrów Wielkopolski zdobywcą Pucharu Polski w koszykówce!

Głównymi faworytami do zwycięstwa w tegorocznej edycji Pucharu Polski w koszykówce mężczyzn byli zawodnicy Stali Ostrów Wielkopolski. Zgodnie z oczekiwaniami zespół ten doszedł do finału, gdzie sensacyjnie jego przeciwnikiem był Start Lublin. W finale niespodzianki już nie było i dość wyraźnie lepsi okazali się aktualni Mistrzowie Polski, którzy tym samym do swojej gabloty dołożyli kolejne trofeum. Awans Startu Lublin do finału rozgrywek to duży sukces tej drużyny.

Udana pogoń Stali po nieudanym początku

Spotkanie finałowe rozpoczęło się dość nieoczekiwanie. Pierwszą kwartę spotkania wygrali niżej notowani koszykarze z Lublina, którzy prowadzili 20:10. Drugie 10 minut gry było bardziej wyrównane i tym razem lepsi okazali się zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego. Do przerwy wciąż na prowadzeniu utrzymywał się Start Lublin, a na tablicy wyników było 41:34. Decydująca dla losów tego meczu była trzecia kwarta, którą całkowicie zdominowali Mistrzowie Polski. Tę część gry wygrali 28:14, dzięki czemu wyszli na siedem punktów przewagi i odzyskali kontrolę nad meczem. Ostatnia kwarta zakończyła się remisem 21:21, choć przez większą jej część znów z przodu byli zawodnicy Stali, którzy ostatecznie sięgnęli po to trofeum.

Garbacz MVP

Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucili: Jakub Garbacz (20), James Florence (19) i James Palmer (12). Najskuteczniejsi w Starcie Lublin byli: Mateusz Kostrzewski (20), Elijah Wilson (18), Michaelyn Scott (11).

Nagroda MVP turnieju trafiła w ręce Jakuba Garbacza

Start Lublin – Stal Ostrów Wielkopolski    76:83 (20:10, 21:24, 14:28, 21:21)

Drabinka turnieju finałowego

Turniej finałowy Pucharu Polski został rozegrany w Lublinie i rozpoczął się spotkaniami ćwierćfinałowymi, które odbyły się w czwartek i piątek. Półfinały rozegrano w sobotę, a wielki finał odbył się w niedzielę 20 lutego. Poza zmaganiami koszykarzy, dla kibiców przygotowano liczne atrakcje towarzyszące.