Legia Warszawa mistrzem Polski w koszykówce 3×3

Strona głównaKoszykówkaLegia Warszawa mistrzem Polski w koszykówce 3x3

Koszykarze Legii LOTTO 3×3 Warszawa zostali pierwszymi i historycznymi mistrzami Polski w koszykówce 3×3. W wielkim finale warszawianie po emocjonującym boju pokonali 21:19 Tauron GTK Gliwice, a nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju finałowego zgarnął Arkadiusz Kobus. Trzecie miejsce i brązowe medale mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy Suzuki Arki Gdynia.

Droga do finału

W dniach 24-25 lutego w Lublinie rozegrano najpierw II turniej fazy zasadniczej, a następnie turniej finałowy pierwszej w historii LOTTO 3×3 Ligi. Finałowe zmagania rozpoczęły się od fazy ćwierćfinałowej. Od początku gier w sobotę świetnie prezentowali się zawodnicy Legii Warszawa. Pewnie wygrali ćwierćfinał z Polskim Cukrem Start Lublin, a następnie w półfinale nie dali żadnych szans drużynie Rawlplug Sokół Łańcut. Skończyło się 21:9. W drodze do finału bardziej napocić musieli się koszykarze z Gliwic. Jeszcze w ćwierćfinale bez problemów pokonali Eneę Astorię Bydgoszcz. W półfinale od początku prowadzili z Suzuki Arką Gdynia, ale końcówka była bardzo nerwowa i ostatecznie po decydującym rzucie Mateusza Szlachetki wygrali 22:19.

Historyczne mistrzostwo dla Legii Warszawa

Wiele emocji kibicom zgromadzonym na trybunach w Lublinie przyniósł wielki finał. Tam Legia od początku budowała przewagę, jednak z każdą kolejną minutą koszykarze GTK Gliwice wyglądali coraz lepiej. Ostatecznie w końcówce o zwycięstwie decydował jeden rzut. Z dystansu trafił Arkadiusz Kobus i zapewnił Legii historyczne mistrzostwo Polski w koszykówce 3×3. Finał zakończył się wynikiem 21:19. Arkadiusz Kobus został wybrany również najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego. Legioniści za zwycięstwo otrzymali puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 złotych. Gliwiczanie otrzymali srebrne medale i 20 000 złotych.

W małym finale spotkały się zespoły Suzuki Arka Gdynia oraz Rawlplug Sokół Łańcut. Spotkanie było jednostronne i zasłużenie wygrali zawodnicy z Trójmiasta. Skończyło się 21:10. Arka za trzecie miejsce w turnieju finałowym zgarnęła 10 000 złotych. W ćwierćfinałach oglądaliśmy jeszcze takie zespoły jak: Polski Cukier Start Lublin, Enea Astoria 3×3 Bydgoszcz, BM Stal Ostrów Wielkopolski i Trefl Sopot.