Pewne zwycięstwo AZS-u Gorzów na Słowacji. Wciąż niepokonane w EuroCup Women

Strona głównaKoszykówkaPewne zwycięstwo AZS-u Gorzów na Słowacji. Wciąż niepokonane w EuroCup Women

Zawodniczki AZS-u Gorzów Wielkopolski w fantastycznym stylu pokonały na wyjeździe Slavię Bańska Bystrzyca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 86:52 i było rozgrywane w ramach trzeciej kolejki grupy C rozgrywek EuroCup Women. Zespół z Polski odniósł trzecie zwycięstwo i jest zdecydowanym liderem grupy. Tym samym zbliżył się do awansu do fazy pucharowej. Najwięcej punktów w meczu rzuciły Alanna Smitch (24) i Zoe Waodux (17). Kolejny mecz gorzowianki zagrają 16 listopada, gdy przed własną publicznością podejmą wiceliderki grupy z Piestanske Cajky.

Dominacja od pierwszych minut

Przed tym meczem trudno było przewidywać inne rozstrzygnięcie niż zdecydowane zwycięstwo AZS-u Gorzów. Koszykarki polskiego zespołu przystępowały do trzeciej kolejki po dwóch zwycięstwach i mierzyły się z najsłabszą drużyną w grupie. Slavia Bańska Bystrzyca była tylko tłem dla dobrze dysponowanych akademiczek. Pokazała to pierwsza kwarta, która zakończyła się wysokim zwycięstwem 25:6. W drugiej gra się nieco uspokoiła, przez co gospodynie miały nieco więcej okazji do celnych rzutów. Ostatecznie drugi fragment gry zakończył się wynikiem 22:12 dla gorzowianek, które na przerwę schodziły przy prowadzeniu 47:18. Tylko kataklizm mógł odebrać im kolejne zwycięstwo.

Pewne zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera

Trzecia kwarta to kontynuacja znakomitej gry zespołu przyjezdnego. Koszykarkom akademickiego klubu z Gorzowa wychodziło dosłownie wszystko. Grały dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku. Ta część gry zakończyła się wynikiem 27:12. W ostatniej kwarcie trener Dariusz Maciejewski dał zagrać więcej minut zawodniczkom rezerwowym. Przełożyło się to na wynik meczu. Gospodynie zdołały zniwelować trochę straty i wygrały ostatnią kwartę 22:12. Ostatecznie koszykarki AZS-u Gorzów wygrały 86:52 i umocniły sie na pozycji liderek grupy C. Przed ostatnimi trzema kolejkami są na prostej drodze do awansu do fazy pucharowej EuroCup Women. Kolejny mecz zagrają 16 listopada u siebie ze słowackim  Piestanske Cajky.

Slavia Bańska Bystrzyca – AZS Gorzów Wielkopolski 52:86 (6:25, 12:22, 12:27, 22:12)