Polacy lepsi od Holendrów w meczu towarzyskim

Strona głównaKoszykówkaPolacy lepsi od Holendrów w meczu towarzyskim

Polscy koszykarze po dogrywce pokonali 101:100 Holendrów w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Decydujące punkty zdobył Aleksander Balcerowski. Dzień wcześniej Polacy przegrali z Holendrami 90:94. Mecze te stanowią ważny element przygotowań kadry Igora Milicicia do udziału w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Wcześniej biało-czerwoni zagrają jeszcze w turniejach towarzyskich w Belgradzie i Stambule.

Wyrównany bój i zwycięstwo biało-czerwonych

Niedzielny mecz z Holandią od początku był bardzo wyrównany. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli go biało-czerwoni, którzy chcieli zrehabilitować się za sobotnią porażkę. Pierwsza kwarta padła łupem podopiecznych Igora Milicicia, którzy wygrali 28:20. W kolejnej odsłonie poszli za ciosem i budowali sobie przewagę nad Holendrami. Druga kwarta to wynik 29:24. Dzięki temu na przerwę biało-czerwoni schodzili przy wyniku 57:44. Wydawało się, że to bezpieczna przewaga i w drugiej połowie Polacy dalej będą przeważali.

Po zmianie stron wszystko się zmieniło. Zdecydowanie lepiej wyglądali Holendrzy, a Polacy mieli problemy ze skuteczności oraz z grą w defensywie. W trzeciej kwarcie rywale wygrali 26:15 i biało-czerwoni mieli już tylko dwa punkty przewagi. Ostatnia część gry to zwycięstwo rywali 19:17 i na tablicy wyników było 89:89. O zwycięstwie decydowała pięciominutowa dogrywka. Ta rozgrywana była kosz za kosz. W samej końcówce kluczowe punktu zdobył Aleksander Balcerowski i ostatecznie to Polacy wygrali ten mecz 101:100. Najwięcej punktów dla naszej kadry rzucili: Michał Sokołowski (24), Aleksander Balcerowski (23) i Mateusz Ponitka (21).

Polska – Holandia 101:100 (28:20, 29:24, 15:26, 17:19, d. 12:11)

Celem turniej kwalifikacyjny do IO

Koszykarze reprezentacji Polski są w fazie przygotowań do sierpniowego turnieju prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Odbędzie się on w dniach 13-20 sierpnia w Gliwicach. Polacy będą rywalizowali z Węgrami, Portugalią i Bośnią i Hercegowiną. Awans do kolejnego etapu kwalifikacji wywalczy tylko zwycięzca turnieju w Gliwicach. Zanim do niego dojdzie, nasi reprezentanci wezmą jeszcze udział w turniejach towarzyskich w Belgradzie i Stambule.