Polscy koszykarze lepsi od Macedończyków w meczu towarzyskim

Strona głównaKoszykówkaPolscy koszykarze lepsi od Macedończyków w meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn wygrała 97:81 z Macedonią Północną w meczu towarzyskim rozgrywanym w Belgradzie. Biało-czerwoni od początku do końca dyktowali warunki gry z tym rywalem. Najwięcej punktów rzucił Aleksander Balcerowski (23). Z dobrej strony pokazali się również Mateusz Ponitka i Michał Sokołowski. Podopieczni Igora Milicicia przygotowują się do udziału w turnieju prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Bezdyskusyjne zwycięstwo z Macedonią

Meczami z Macedonią Północną Polacy kończą serię meczów towarzyskich w Belgradzie. Po porażce z Serbami tym razem przyszło przekonujące zwycięstwo z Macedończykami. Spotkanie od początku do końca prowadzone było pod dyktando podopiecznych Igora Milicicia, choć przewaga w poszczególnych kwartach nie była wysoka. Pierwsza odsłona meczu to gra na dużej skuteczności obu drużyn. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 28:25. Większą przewagę Polacy wypracowali sobie w kolejnej kwarcie, którą wygrali 27:21. Dzięki temu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 55:46

Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. Wciąż to biało-czerwoni byli stroną lepszą i prezentowali bardziej dojrzałą koszykówkę. Po trzech kwartach na tablicy wyników było 74:62. Tylko kataklizm mógł odebrać Polakom zwycięstwo. To się nie wydarzyło, ponieważ ostatni fragment gry również padł łupem naszych reprezentantów. Było 23:19, a cały mecz skończył się przekonującym zwycięstwem 97:81. Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski rzucili: Aleksander Balcerowski (23), Michał Sokołowski (16) i Mateusz Ponitka (16).

Polska – Macedonia Północna 97:81 (28:25, 27:21, 19:16, 23:19)

Mecz z Macedonią i wylot do Turcji

W niedzielę o 13:00 dojdzie do drugiego meczu towarzyskiego pomiędzy Polską i Macedonią Północną. Liczymy na to, że biało-czerwoni ponownie okażą się lepsi. Po tym meczu nasi reprezentanci udadzą się do Stambułu. Tam w dniach 8-9 sierpnia rozegrają dwumecz towarzyski z drużyną Turcji, która od lat należy do ścisłej europejskiej czołówki. Dla Polaków to kolejne ważny sprawdzian przez zbliżającym się turniejem prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, który zostanie rozegrany w Gliwicach w dniach 13-20 sierpnia. Tam Polacy będą walczyli z Portugalią, Węgrami i Bośnią i Hercegowiną.