Wysoka porażka Polaków z Brazylią w meczu towarzyskim

Strona głównaKoszykówkaWysoka porażka Polaków z Brazylią w meczu towarzyskim

Trwa niekorzystna passa Polaków w meczach towarzyskich poprzedzających udział w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Nasi koszykarze przegrali w Chorwacji 75:91 z Brazylijczykami. Spotkanie od początku do końca układało się po myśli naszych rywali. Teraz biało-czerwoni wrócą do kraju, aby rozegrać sparingi z Nową Zelandią i Filipinami. Po nich udadzą się do Walencji na turniej kwalifikacyjny.

Kolejne bolesna porażka biało-czerwonych

Polacy w Chorwacji rozegrali trzy mecze towarzyskie i wszystkie przegrali. Do starcia z Brazylią przystępowali po porażkach kolejno z Grecją oraz z Chorwacją. W poniedziałkowy wieczór ponownie mierzyli się z drużyną, która jest notowana wyżej. Widać to było na parkiecie. Podopieczni Igora Milicicia niemal od początku musieli gonić wynik. Wyrównany był tylko początek. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:21. W drugiej rywale zyskali znaczną przewagę. Nasza obrona nie funkcjonowała najlepiej i pozwoliła na rzucenie aż 28 punktów. Do przerwy przegrywaliśmy 39:49

Po zmianie stron Brazylijczycy kontrolowali przebieg gry. W trzeciej kwarcie utrzymywali bezpieczne prowadzenie. W pewnym momencie Polaków było stać na zryw i doszli nawet na 56:58. Wydawało się, że mogą nawiązać walkę. Niestety znów przyspieszyli rywale i po trzech kwartach prowadzili 66:59. Ostatni fragment meczu, to kontynuacja dobrej gry Brazylijczyków. Zdominowali naszych koszykarzy i pewnie wygrali 91:75. Najwięcej punktów dla Polski rzucili Mateusz Ponitka (19) i Igor Milicić Jr (13)

Polska – Chorwacja 75:91 (21:21, 18:28, 20:17, 16:25)

Kolejne dwa sparingi rozegrają w Polsce

Polacy wracają do kraju. Kolejne dwa sparingi rozegrają przed własną publicznością. Najpierw 28 czerwca w Katowicach zmierzą się z Nową Zelandią. Później 29 czerwca w Sosnowcu podejmą Filipiny. Po tych meczach udadzą się do hiszpańskiej Walencji. Tam w dniach 2-7 lipca będą rywalizowali o awans do igrzysk olimpijskich. W pierwszej fazie turnieju ich rywalami będą Finlandia i Bahamy