STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Z kim zagrają Polacy w Berlinie? Przed nami ostatnie mecze grupowe EuroBasketu

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaZ kim zagrają Polacy w Berlinie? Przed nami ostatnie mecze grupowe EuroBasketu

Czwartkowy mecz Polska – Serbia zakończy zmagania w grupie D EuroBasketu 2022. Biało-czerwoni, tak jak ich przeciwnicy są już pewni gry w fazie pucharowej, ale wciąż nie wiadomo z jakiego miejsca i kto będzie przeciwnikiem w Berlinie.

Do tej pory zespoły w tej grupie rywalizowały w hali w czeskiej Pradze. W fazie pucharowej drużyny przeniosą się do stolicy Niemiec. Jednak zanim się to stanie muszą zapaść ostatnie rozstrzygnięcia w grupie.

Może być nawet pierwsze miejsce!

Mecz Polski z Serbią, który rozpocznie się 8 września o godzinie 21:00 zadecyduje o tym, kto wygra grupę. W przypadku porażki biało-czerwonych z faworyzowaną Serbią, drużyna trenera Igora Milicicia może spaść aż na czwarte miejsce. Spore znaczenie będą też miały wyniki dwóch wcześniejszych spotkań, czyli Finlandii z Holandią oraz Czech z Izraelem.

Po to przyjechaliśmy do Pragi, aby uzyskać awans do kolejnej rundy. Mam nadzieję, że sprawimy w turnieju jeszcze niejedną niespodziankę. Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy. W środę regeneracja i przygotowania do meczu z Serbią, z którą zagramy o pierwsze miejsce w grupie D. Trzeba przyznać, że fajnie to brzmi.

Jarosław Zyskowski, skrzydłowy reprezentacji Polski

Potencjalni przeciwnicy Polski w 1/8

Jacy potencjalni rywale mogą w sobotę stanąć na drodze biało-czerwonym do ćwierćfinału EuroBasketu? Będą to przedstawiciele grupy C, a obecnie wygląda na to, że w dalszej fazie zagrają: Grecja, Ukraina, Włochy i Chorwacja. Z tej czwórki na papierze najsłabsi wydają się Ukraińcy. Grecy i Chorwaci są dobrze znani polskiej drużynie, bo niedawno z nimi graliśmy. Wszystko będzie wiadomo w czwartkowy wieczór.

Szanse na ćwierćfinał? Raczej mniejsze…

Jak szanse Polski na ćwierćfinał widzą bukmacherzy? W STS kurs na to, że Polska pokona kolejną przeszkodę, jaką będzie 1/8 turnieju wynosi 3.25. To, że tak się nie stanie „wyceniono” na zdecydowanie niższy kurs – 1.30.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...