Z kim zagrają Polacy w Berlinie? Przed nami ostatnie mecze grupowe EuroBasketu

Strona głównaKoszykówkaZ kim zagrają Polacy w Berlinie? Przed nami ostatnie mecze grupowe EuroBasketu

Czwartkowy mecz Polska – Serbia zakończy zmagania w grupie D EuroBasketu 2022. Biało-czerwoni, tak jak ich przeciwnicy są już pewni gry w fazie pucharowej, ale wciąż nie wiadomo z jakiego miejsca i kto będzie przeciwnikiem w Berlinie.

Do tej pory zespoły w tej grupie rywalizowały w hali w czeskiej Pradze. W fazie pucharowej drużyny przeniosą się do stolicy Niemiec. Jednak zanim się to stanie muszą zapaść ostatnie rozstrzygnięcia w grupie.

Może być nawet pierwsze miejsce!

Mecz Polski z Serbią, który rozpocznie się 8 września o godzinie 21:00 zadecyduje o tym, kto wygra grupę. W przypadku porażki biało-czerwonych z faworyzowaną Serbią, drużyna trenera Igora Milicicia może spaść aż na czwarte miejsce. Spore znaczenie będą też miały wyniki dwóch wcześniejszych spotkań, czyli Finlandii z Holandią oraz Czech z Izraelem.

Po to przyjechaliśmy do Pragi, aby uzyskać awans do kolejnej rundy. Mam nadzieję, że sprawimy w turnieju jeszcze niejedną niespodziankę. Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy. W środę regeneracja i przygotowania do meczu z Serbią, z którą zagramy o pierwsze miejsce w grupie D. Trzeba przyznać, że fajnie to brzmi.

Jarosław Zyskowski, skrzydłowy reprezentacji Polski

Potencjalni przeciwnicy Polski w 1/8

Jacy potencjalni rywale mogą w sobotę stanąć na drodze biało-czerwonym do ćwierćfinału EuroBasketu? Będą to przedstawiciele grupy C, a obecnie wygląda na to, że w dalszej fazie zagrają: Grecja, Ukraina, Włochy i Chorwacja. Z tej czwórki na papierze najsłabsi wydają się Ukraińcy. Grecy i Chorwaci są dobrze znani polskiej drużynie, bo niedawno z nimi graliśmy. Wszystko będzie wiadomo w czwartkowy wieczór.

Szanse na ćwierćfinał? Raczej mniejsze…

Jak szanse Polski na ćwierćfinał widzą bukmacherzy? W STS kurs na to, że Polska pokona kolejną przeszkodę, jaką będzie 1/8 turnieju wynosi 3.25. To, że tak się nie stanie „wyceniono” na zdecydowanie niższy kurs – 1.30.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...