Z kim zagrają Polacy w Berlinie? Przed nami ostatnie mecze grupowe EuroBasketu

Strona głównaKoszykówkaZ kim zagrają Polacy w Berlinie? Przed nami ostatnie mecze grupowe EuroBasketu

Czwartkowy mecz Polska – Serbia zakończy zmagania w grupie D EuroBasketu 2022. Biało-czerwoni, tak jak ich przeciwnicy są już pewni gry w fazie pucharowej, ale wciąż nie wiadomo z jakiego miejsca i kto będzie przeciwnikiem w Berlinie.

Do tej pory zespoły w tej grupie rywalizowały w hali w czeskiej Pradze. W fazie pucharowej drużyny przeniosą się do stolicy Niemiec. Jednak zanim się to stanie muszą zapaść ostatnie rozstrzygnięcia w grupie.

Może być nawet pierwsze miejsce!

Mecz Polski z Serbią, który rozpocznie się 8 września o godzinie 21:00 zadecyduje o tym, kto wygra grupę. W przypadku porażki biało-czerwonych z faworyzowaną Serbią, drużyna trenera Igora Milicicia może spaść aż na czwarte miejsce. Spore znaczenie będą też miały wyniki dwóch wcześniejszych spotkań, czyli Finlandii z Holandią oraz Czech z Izraelem.

Po to przyjechaliśmy do Pragi, aby uzyskać awans do kolejnej rundy. Mam nadzieję, że sprawimy w turnieju jeszcze niejedną niespodziankę. Każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy. W środę regeneracja i przygotowania do meczu z Serbią, z którą zagramy o pierwsze miejsce w grupie D. Trzeba przyznać, że fajnie to brzmi.

Jarosław Zyskowski, skrzydłowy reprezentacji Polski

Potencjalni przeciwnicy Polski w 1/8

Jacy potencjalni rywale mogą w sobotę stanąć na drodze biało-czerwonym do ćwierćfinału EuroBasketu? Będą to przedstawiciele grupy C, a obecnie wygląda na to, że w dalszej fazie zagrają: Grecja, Ukraina, Włochy i Chorwacja. Z tej czwórki na papierze najsłabsi wydają się Ukraińcy. Grecy i Chorwaci są dobrze znani polskiej drużynie, bo niedawno z nimi graliśmy. Wszystko będzie wiadomo w czwartkowy wieczór.

Szanse na ćwierćfinał? Raczej mniejsze…

Jak szanse Polski na ćwierćfinał widzą bukmacherzy? W STS kurs na to, że Polska pokona kolejną przeszkodę, jaką będzie 1/8 turnieju wynosi 3.25. To, że tak się nie stanie „wyceniono” na zdecydowanie niższy kurs – 1.30.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...