PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów z planowym zwycięstwem w Eurocup

Strona głównaKoszykówkaPolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów z planowym zwycięstwem w Eurocup

Koszykarki zespołu PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów odniosły przekonujące zwycięstwo 93:53 z T71 Dudelange z Luksemburga. Spotkanie było rozgrywane na wyjeździe. Gorzowianki były zdecydowanymi faworytkami i potwierdziły to na parkiecie. Kontrolowały mecz od początku do końca i sięgnęły po drugą wygraną w grupie B rozgrywek Eurocup. Kolejny mecz grupowy rozegrają 1 listopada z Piešťanské Čajky ze Słowacji.

Jednostronne widowisko w Luksemburgu

Zespół T71 Dudelange z Luksemburga to outsider grupy B rozgrywek Eurocup kobiet. Potwierdziło się to w środowy wieczór. Koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego pojechały po pewne zwycięstwo i wróciły z zapasem 40. punktów. Spotkanie od początku do końca prowadzone było pod dyktando zespołu PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego pierwszą kwartę wygrały aż 26:11 i ustawiły sobie resztę meczu. Druga kwarta to kontynuacja wyraźnej przewagi. Dzięki temu na przerwę koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego schodziły przy prowadzeniu 53:26

Po zmianie stron gra się nieco wyrównała. Polski zespól nie musiał forsować tempa, ponieważ miał już bezpieczną przewagę. Mimo tego gorzowianki szły za ciosem. Trzecią kwartę wygrały 25:14. Przed ostatnim fragmentem meczu prowadziły już 78:40. Gospodyniom najlepiej poszło w czwartej kwarcie. Wówczas próbowały nawiązać wyrównaną walkę z podopiecznymi Dariusza Maciejewskiego. Skończyło się 15:13 dla polskiej drużyny. Cały mecz gorzowianki wygrały aż 93:53. Najwięcej punktów rzuciły: Jelena Tsineke (25), Anna Jakubiuk (18) i Stephanie Jones (16).

T71 Dudelange – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 53:93 (11:26, 15:27, 14:25, 13:15)

Gorzowianki na drodze do awansu do 1/16 finału

Zespół PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów po trzech kolejkach ma dwa zwycięstwa i zajmuje drugie miejsce w tabeli B Eurocup. Gorzowianki są na dobrej drodze do awansu do fazy pucharowej rozgrywek. Kolejny mecz rozegrają 1 listopada. Wówczas przed własną publicznością podejmą Piešťanské Čajky ze Słowacji. Wyjazdowe spotkanie zespól z Polski wygrał 77:64.