PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów po thrillerze wygrywa z Piestanske Cajky

Strona głównaKoszykówkaPolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów po thrillerze wygrywa z Piestanske Cajky

Koszykarki zespołu PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów po emocjonującym spotkaniu i nerwowej końcówce wygrały 83:81 z Piestanske Cajky ze Słowacji. Dzięki temu odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Eurocup i są już niemal pewne awansu do fazy pucharowej. Po czterech kolejkach legitymują się bilansem 3:1. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego kolejny mecz w Europie zagrają 22 listopada na wyjeździe w hiszpańskiej Gironie.

Wielkie emocje i zwycięstwo po nerwowej końcówce

Faworytkami tego meczu były koszykarki drużyny PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów. W pierwszej kolejce Eurocup pokonały na wyjeździe Piestanske Cajky 77:64. Teraz liczyliśmy na podobny przebieg gry i pewne zwycięstwo gorzowianek. Początek meczu na to wskazywał. Zawodniczki prowadzone przez Dariusza Maciejewskiego grały mądrze w obronie i skutecznie w ataku. Po pierwszej kwarcie prowadziły 21:15. W drugiej kwarcie jeszcze powiększały swoją przewagę. W pewnym momencie różnica wynosiła już 15 punktów. Ostatecznie na przerwę koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego schodziły przy prowadzeniu 45:33. Wydawało się, że zmierzają po pewne zwycięstwo.

Po przerwie jednak zdecydowaną przewagę zyskały przyjezdne. Coś w grze gorzowianek się zablokowało, a rywalki umiejętnie to punktowały. W pewnym momencie w trzeciej kwarcie różnica wynosiła już tylko trzy punkty. Przed ostatnią kwartą meczu zespół z Polski prowadził 63:57. Początek ostatniego fragmentu gry należał do gorzowianek. Odbudowały przewagę i wyszły na 77:66. Wydawało się, że nic już się nie stanie. Nieoczekiwanie kapitalną serię zanotowały rywalki. Na sekundy przed końcem było 81:81. Na szczęście ostatnie słowo należało do gospodyń. PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów po thrillerze wygrała 83:81. Najwięcej punktów rzuciły: Chloe Bibby (33), Anna Jakubiuk (15), Jelena Tsineke (12) i Nora Wentzel (12).

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów – Piestanske Cajky 83:81 (21:15, 24:18, 18:24, 20:24)

Awans do kolejnej fazy rozgrywek niemal pewny

Dla zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego było to już trzecie zwycięstwo w rozgrywkach. Dzięki temu drużyna ta zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B Eurocup. Z kompletem zwycięstw prowadzi Uni Girona. Bezpośredni awans do fazy pucharowej wywalczą dwa najlepsze zespoły. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego zagrają jeszcze 22 listopada na wyjeździe z Uni Girona, a później przed własną publicznością z outsiderem T71 Dudelange z Luksemburga. Wystarczy wygrać jedno spotkanie, aby awansować, nie patrząc na wyniki innych spotkań.