Polski Cukier Start Lublin blisko półfinału European North Basketball League

Strona głównaKoszykówkaPolski Cukier Start Lublin blisko półfinału European North Basketball League

Koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin pokonali na wyjeździe 90:77 drużynę BC Ironi Ness Ziona z Izraela i zbliżyli się do awansu do półfinału rozgrywek ENBL. Faworytami pojedynku byli gospodarze, którzy potwierdzali to w pierwszej połowie. Druga część gry to już totalna dominacja Startu Lublin, dzięki czemu polski zespół jest zdecydowanie bliżej awansu do półfinału European North Basketball League. Rewanż w Lublinie już 20 marca.

Pierwsza połowa dla gospodarzy

Faworytami dwumeczu ćwierćfinałowego byli koszykarze BC Ironi Ness Ziona z Izraela. Przed własną publicznością chcieli wysoko wygrać ze Startem Lublin i zbliżyć się do awansu do czołowej czwórki European North Basketball League. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak nieznaczną przewagą mieli gospodarze. Pierwszą kwartę wygrali 19:17, a drugą 20:17. Dzięki temu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 39:34. Przewaga nie była duża, a podopiecznych Artura Gronka stać było na odrobienie strat i odwrócenie losów tego meczu.

Koncert koszykarzy Startu Lublin w drugiej połowie

Po regulaminowej przerwie oglądaliśmy odmieniony zespół z Lublina. Koszykarze Startu szybko przejęli inicjatywę i odrobili straty. Następnie stopniowo budowali swoją przewagę ku zaskoczeniu gospodarzy. W trzeciej kwarcie Start wyszedł już na prowadzenie 58:49. Ostatecznie zespół z Izraela nieco zmniejszył starty i przed ostatnią kwartą drużyna z Polski prowadziła 62:57. W związku z tym wynik tego meczu miała rozstrzygnąć ostatnia część gry.

Na szczęście zawodnicy prowadzeni przez Artura Gronka nie chcieli zostawiać nic przypadkowi. Od razu ruszyli do ataku i punktowali błędy rywali. Imponowali skutecznością, dzięki czemu wyszli na kilkanaście punktów przewagi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polskiego Cukru Start Lublin 90:77. Dzięki temu drużyna z Lubelszczyzny jest blisko awansu do półfinału prestiżowych rozgrywek European North Basketball League. Najwięcej punktów dla Startu rzucili: Cleveland Melvin (22), Dayshon Smith (17) i Troy Barnies (16). Rewanż odbędzie się 20 marca w Lublinie

BC Ironi Ness Ziona – Polski Cukier Start Lublin 77:90 (19:17, 20:17, 18:28, 20:28)